Кафедра геоінформатики і фотограмметрії факультету ГІСУТ КНУБА провела Всеукраїнський форум «Сучасні виклики у сфері охорони культурної спадщини в умовах розвитку НІГД»
Кафедра геоінформатики і фотограмметрії факультету ГІСУТ КНУБА – організатор Всеукраїнського форуму «Сучасні виклики у сфері охорони культурної спадщини в умовах розвитку НІГД» (далі – Форум), перший день якого відбувся за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру України та Громадського спілки «Українське товариство геодезії і картографії».
З вітальними словами виступили:
Петро Куліков, ректор КНУБА, д-р. екон. наук, професор;
Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики; Андрій Галайда, директор Департаменту розвитку НІГД Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
Олександр Ковальчук, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА, кандидат техн. наук, доцент.
Метою Форуму є обговорення та вирішення питань у сфері охорони культурної спадщини, а саме:
організації роботи з геопросторовими даними, метаданими, геоінформаційними сервісами, інформаційної взаємодії національного геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) та електронної інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»;
геодезичне забезпечення робіт з метою цифровізації об’єктів культурної спадщини;
особливості розроблення науково-проектної документації у сфері охорони культурної спадщини, узгодження її з містобудівною документацією;
розроблення землевпорядної документації щодо встановлення організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів.
У роботі конференції прийняло участь понад 300 учасників, а саме спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини майже з усієї України, представники обласних військових державних адміністрації та органів місцевого самоврядування, науковці закладів вищої освіти, керівники та представники громадських організацій з питань збереження об’єктів культурної спадщини, компанії у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, землеустрою і кадастру, містобудування та архітектури, а також активне студентство.
Програма Форуму тут: https://drive.google.com/file/d/1Cq9aq-dMjbyli0jm-rE0-R-fXdgn8Km-/view?usp=drive_link.
Також на Форумі з доповідями виступили викладачі кафедри ГІФ:
Анатолій Лященко, професор кафедри, д-р. техн. наук, професор, на тему «Забезпечення інтероперабельності геопросторових даних про об’єкти культурної спадщини в НІГД».
Юрій Карпінський, завідувач кафедри, д-р. техн. наук, професор, на тему «Особливості використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 та Світової геодезичної системи WGS-84».
Надія Лазоренко, доцент кафедри, канд. техн. наук, доцент та Данило Кінь, аспірант кафедри, у співавторстві доповіді Андрія Ярового, заступника директора ТОВ “КОМПАНІЯ “ТОПОГЕО””, спеціаліста з 3D ГО “УКРАЇНА ІНКОГНІТА”, на тему «Співпраця науковців та виробників геопросторових даних з метою збереження культурної спадщини».
Дуже дякуємо усім спікерам, які знайшли час та можливість долучитись до такого актуального та надважливого питання, за співпрацю та підтримку!
Дякуємо нашим Збройним Силам України, що виборюють свободу та незалежність і обороняють нашу державу! Низький уклін та шана!
Від аспіранта кафедри геоінформатики і фотограмметрії Данила Коня.