НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – ОНЛАЙН-ВИСТАВКА “МАЙСТЕРНІСТЬ ЛІТНЬОГО ПЛЕНЕРУ” (2024)

Запрошуємо переглянути онлайн-виставку «МАЙСТЕРНІСТЬ ЛІТНЬОГО ПЛЕНЕРУ», де представлено кращі художні роботи студентів академічної групи ДН-21-1 спеціальності 022 «Дизайн» кафедри дизайну КНУБА, які були виконані в межах літньої навчальної живописної практики 2023 року. Захід відбувся в парку біля КНУБА під керівництвом к.т.н., доцента кафедри дизайну Пилипчук Оксани Дмитрівни.

Навчальна живописна практика є важливим етапом навчання, що сприяє оволодінню навичками, необхідними для майбутньої професії дизайнера інтер’єру. Метою пленеру є передача чарівної атмосфери літнього міста: природного освітлення, повітряного середовища, простору (перспективи), відтінків кольору, реальних предметів, людської постаті та інших елементів, що спостерігаються в навколишньому оточенні.

Завдання студентів під час пленеру включали тривалий рисунок та етюди з натури (швидкий короткостроковий рисунок, «замальовка»). Робота на пленері розвиває гостроту зору, допомагаючи швидко та точно визначати пропорції і тонові співвідношення. Для дизайнера-художника важливо навчитися спостерігати, цілісно бачити й зорово сприймати предмет або явище, виділяючи в них найістотніше, відрізняти типове від характерного, а також визначати внутрішні зв’язки між окремими частинами. Подібний досвід, отриманий під час пленеру, збагачує творчі можливості студентів та сприяє їхньому професійному розвитку.

Ознайомитися зі студентськими онлайн-виставками кафедри дизайну КНУБА