Новини,  НОВИНИ АРХ

Кафедра Дизайну архітектурного середовища про викладацьку діяльність професорки Булах Ірини Валеріївни

Д. арх., професор, професор кафедри Дизайну архітектурного середовища Ірина Валеріївна Булах бере активну участь в науковому та освітньому процесі кафедри Дизайну та міського розвитку (Fachgebiet Entwerfen und Stadtentwicklung) у Технічному університеті Дармштадту (Technische Universität Darmstadt), Німеччина.

У зимовому семестрі 2022/2023 вона викладала авторський курс “Storytelling Walls”. Навчальний процес відбувався англійською мовою.

  • Курс Storytelling Walls” був присвячений вивченню різних видів сучасного вуличного мистецтва з акцентом на живопис та графічний дизайн. Цей вид мистецтва інтернаціональний та його різні форми можна зустріти практично у будь-якому місті світу. Мистецтво на стінах може значно підвищити привабливість будівлі або споруди і території навколо неї, так і викликати негативні емоції. Вуличні арт-об’єкти можуть бути створені для тривалого використання або тимчасового характеру, а також виконувати декілька функцій. До нестандартної площини для розміщення вуличного мистецтва можна, наприклад, віднести захисне полотно на стінах будівель, що будуються або ремонтуються/реставруються. У цьому випадку цікавим творчим завданням може стати питання повторного використання значної кількості цієї захисної тканини після завершення будівельних робіт. Таким чином, наприкінці курсу “Storytelling Walls” кожен студент розробив власне креативне рішення художнього оформлення захисних тканин для будівництва будівель, а також пропозицію щодо їх повторного використання.

У літньому семестрі 2023 року були проведені вибірковий воркшопStorytelling Walls 2” та вибірковий курс “Street Art to Inspire Children // Street Art, um Kinder zu inspirieren”. Навчальний процес відбувався англійською та німецькою мовами.

  • Воркшоп Storytelling Walls 2” став наступним логічним та практичним продовженням курсу. Упродовж двох тижнів команда студентів архітектурного факультету за участю та під керівництвом проф. І. В. Булах виконала художній проект для дослідницької реальної лабораторії енергетичного переходу “DELTA – Darmstadt Energy Laboratory for technology in application” (Forschungsbasierten Reallabor der Energiewende “DELTA – Darmstädter Energie-Labor für Technologien in der Anwendung”), розташованої на території кампусу університету ТУ Дармштадт. У рамках воркшопу студенти реалізували творчий арт-проект у вигляді тимчасової колажної інсталяції з використанням різноманітних сучасних технік стріт-арту та каліграфії. Цей воркшоп також був спрямований на привернення уваги громадськості до питань енергоефективності та сталого розвитку у вигляді мистецтва.
  • Курс “Street Art to Inspire Children // Street Art, um Kinder zu inspirieren” був присвячений вивченню різних видів сучасного вуличного мистецтва (таких як мурали, графіті та стріт-арт, а також їх синтез у формі колажу) з акцентом на середовище призначене для дітей. Були розглянуті різні техніки малювання та створення вуличних художніх робіт, які сприяли формуванню дружнього для дітей архітектурного середовища. Основна мета курсу полягала у пошуку відповіді на питання, як за допомогою вуличного мистецтва можна покращити середовище, призначене для дітей? Наприкінці курсу кожен студент підготував власну (або командну) пропозицію для реалізації в саду гимназії Eleonorenschule Darmstadt. Найкращий проект буде реалізовано в літньому семестрі 2024 року.

У зимовому семестрі 2023/2024 Ірина Валеріївна Булах викладає вибірковий магістерський проєкт “Gesundheitsarchitektur: Inklusives Wohnen”. Навчальний процес відбувається німецькою мовою.

  • Проєкт “Gesundheitsarchitektur: Inklusives Wohnen” запрошує студентів відкрити для себе архітектуру охороні здоров’я як захоплюючу сферу та зрозуміти її як соціально-політично вибухову тему, тому що зрештою кожен може стати пацієнтом та/або потребувати догляду протягом свого життя. У зв’язку зі старінням західних суспільств і, як наслідок, збільшенням індивідуальних потреб у догляді, в межах проєкту буде розглянути питання про те, як ми, як суспільство, хочемо підійти до планування гуманних, сприятливих для здоров’я та доступних житлових приміщень для людей, які потребують допомоги та догляду зараз або у майбутньому. Кращі проєкти приймуть участь у міжнародному конкурсі «Student Award for Healthcare Architecture» від Architects Collective, який проводиться у співпраці з Факультетом архітектури та просторового планування Віденського технічного університету. Цей студентський конкурс має на меті об’єднати дослідження, теорію та практику у сфері планування сучасних закладів охорони здоров’я.
Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram