НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВПЛИВ КУЛЬТУРИ Й МИСТЕЦТВА НА ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ЧАСУ»

К.т.н., доцент кафедри дизайну Пилипчук О.Д. та студенти 6 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Кисла Т., Пісьмак М. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Вплив культури й мистецтва на ціннісні орієнтири цивілізації в умовах воєнного та післявоєнного часу», що проходила 30-31 серпня 2022 року в ISMA University of Applied Sciences (Riga, the Republic of Latvia) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вони отримали сертифікати із зазначенням обсягу підвищення кваліфікації (15 годин – 0,5 кредиту ECTS) та збірник тез міжнародної науково-практичної конференції з надрукованою роботою «Incorporating inclusive principles in universal design in the design of social service centers» / «Впровадження принципів інклюзивності в універсальному дизайні при проєктуванні центрів соціального обслуговування».

У повоєнний період зростає кількість людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні; орієнтуванні, отриманні послуг та інформації, зокрема особи з інвалідністю. Збільшується та посилюється навантаження на роботу центрів соціального обслуговування, де однією із проблем громадських місць є неможливість самостійного відвідування та використання їх людьми, що належать до маломобільної групи населення: з тимчасовими або постійними функціональними порушеннями (інвалідністю); особи похилого віку; вагітні жінки; батьки з дитячими візочками. Поява концепції універсального (інклюзивного) дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні нежитлових будівель соціального призначення набуває нового значення. У сучасному дизайні концепція універсального дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні будівель соціального призначення є досить актуальною. Сьогодення нам диктує нові правила та умови – дизайн повинен бути простий та інтуїтивно зрозумілий будь-якій особі незалежно від рівня концентрації уваги на певний момент, віку, особистого досвіду, лінгвістичних навичок, освіти, бути максимально зручнішім, без необхідності адаптації, або спеціальних, окремих засобів.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram