Івашко Юлія Вадимівна

доктор архітектури, професор, нострифікований в Краківській Політехніці ім.Т.Косцюшки, доктор хабілітований

ORCID ID  https://orcid.org/0000-0003-4525-9182

Scopus  https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57217148424

Google Scholar  https://scholar.google.com/citations?user=eC3WslwAAAAJ&hl=uk&oi=sra

ivashko.iuv@knuba.edu.ua

Досягнення у професійній діяльності за п’ять років

Освіта

В 1993 році закінчила архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту.

В 1997 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю “Теорія и історія архітектури і реставрація пам’яток архітектури”. В 2013 році захистила докторську дисертацію за темою “Основи стилеутворення модерну в архітектурі України (кінець ХІХ-початок ХХ століття) ”.

В 2018 році докторська ступінь нострифікована в Краківській Політехніці ім.Т.Косцюшки.

Документи про підвищення кваліфікації, міжнародну діяльність та ін. свідоцтва

Загальна інформація

Народилась в 1970 році в Києві. З 1994 року працює на кафедрі Основ архітектури і і архітектурного проектування, викладає історію української і сучасної світової архітектури, готує аспірантів.

Сфера інтересів: народна архітектура різних країн світу, українська дерев’яна архітектура, архітектура доби історизму-еклектизму і модерну, ісламська архітектура, архітектура Китаю.

Науково-методична робота

Ю. В. Івашко – автор понад 550 наукових і науково-популярних статей в “Енциклопедії сучасної України” НАН України, наукових збірниках, журналах “Современное строительство”, “Київська Старовина”, “Пам’ять століть”, “Будмайстер”, “Welcome to Ukraine”, Srodowisko Mieszkaniowe (Housing environment) (Politechnikа Krakowskа), Journal of Sustainable Architecture and Civil Engineering (Kaunas University of Technology Ecological Architecture) та в інших виданнях.

По матеріалах кандидатської дисертації Ю. В. Івашко в 1995 році був виданий збірник “Пам’ятки дерев’яної архітектури Києва ХІV–ХVІІІ століть”.

В 2003 році виданий підготовлений нею підручник “Дерев’яне церковне зодчество Київщини”,

в 2004 році – монографія “Будинки Києва з елементами готики (дослідження історії та архітектури)” (під редакцією віце-президента Української Академії архітектури, Народного архітектора України, доктора архітектури, професора М. М. Дьоміна),

в 2006 році – “Будинки Києва в стилі модерн (дослідження історії та архітектури)”. В 2007 році видана монографія “Модерн в архітектурі Києва” (під редакцією віце-президента Української Академії архітектури, Народного архітектора України, доктора архітектури, професора М.М. Дьоміна) і книга “Модерн Европы и Киева”,

в 2015 році під редакцією віце-президента Української Академії архітектури, народного архітектора України, доктора архітектури, професора М. М. Дьоміна в співавторстві з аспіранткою Лі Шуань – монографія “Модерн Западной Европы, Украины и Китая: пути трансформации и имплементации”,

в 2016 році під редакцією віце-президента Української Академії архітектури, Народного архітектора України, доктора архітектури, професора М. М. Дьоміна в співавторстві з президентом корпорації “Укрреставрація” М. І. Орленком і Лі Шуань – монографія “Реинкарнация северного национального романтизма: исследование и опыт реставрации объектов”,

в 2019 – в співавторстві з М.М.Дьоміним і Резгою Куідером – монографія “Мечеті Алжиру: архітектурні та урбаністичні аспекти”. Заступник керівника від КНУБА спільних програм наукової співпраці фахівців Київського національного університету будівництва і архітектури і Краківської Політехніки ім. Т. Косцюшки, Лодзького Університету, Лодзької Політехніки (Республіка Польща), Університету ім.Васіле Александрі  м. Бакеу (Румунія), Чжецзянського технологічного університету (Китай). Неодноразово стажувалася в Краківській Політехніці ім.Т.Косцюшко, бере участь в спільних проектах з польськими і румунськими науковцями. Чотири проекти  мають державну українську реєстрацію в ЦНТІ.

Івашко_Ю_В_Монографії

Перелік навчальних дисциплін

– Історія української архітектури (2 курс);

– Історія сучасної світової архітектури (3 курс).

Наукові_публікації_Ю_В_Івашко
Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram