Історична довідка
- 1898 Засновано Київський політехнічний інститут.
- 1926 Відкрито кафедру будівельних наук КПІ, яку очолив Євген Оскарович Патон.
- 17 квітня 1930 року Створено Київський будівельний інститут на базі відділення фабрично-заводського і комунального будівництва КПІ та архітектурного факультету Київського художнього інституту. Новий заклад розміщувався в будівлі, зведеній у стилі класицизму, за адресою: проспект Перемоги, 10 (тоді- бульвар Шевченка). Заснування Інституту ініціювала група київських професорів, науковців і архітекторів, котрі вважали, що у Києві має бути свій власний вищий навчальний заклад, який випускатиме фахівців з будівельних спеціальностей. Першим директором Інституту став Євген Григорович Яковлєв. На перший курс тоді прийняли 824 студента. Саме їм, першим студентам, пощастило слухати лекції таких відомих архітекторів, як Олександр Вербицький і Володимир Заболотний.
- 1935 Створено науково-дослідний сектор Інституту.
- 1939 Вищий навчальний заклад отримав назву – Київський інженерно-будівельний інститут (КІБІ).
- 1948 До КІБІ приєднали Київський інститут цивільних інженерів.
- 1961 КІБІ очолив відомий вчений Юрій Олександрович Вєтров. Він був ректором впродовж 22 років. Саме в цей період було створено новий комплекс навчальних корпусів та гуртожитків, розширилися напрями наукової діяльності, відкрилися факультети з новими спеціальностями, зросла кількість студентів. Сьогодні одна з аудиторій Університету носить ім’я Юрія Вєтрова.
- 1963 Інститут переїхав у нову будівлю на Повітрофлотському проспекті, зведену за проектом колективу архітекторів: Гопкало В. І., Каток Л. Б., Ліберберг М. Р.
- 1969 Споруджено спортивний комплекс, що складається зі стадіону та 3-поверхового корпусу зі спортивними залами та басейном (архітектори Гусєв М.О., Каток Л. Б., Ліберберг М. Р.).
- 1976 За досягнення в підготовці фахівців і проведенні наукових досліджень КІБІ нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
- 1978 З боку вул. Освіти до головного корпусу було прибудовано 4-поверховий корпус з аудиторіями та кабінетами, з’єднаний з будівлею інформаційно-обчислювального центру.
- 1982 З боку Преображенської вулиці споруджено будівлю для архітектурного факультету (архітектори Філенко Л. І., Гершензон М. Ш., Коробка В. Л.).
- 1993 КІБІ перейменовано в Київський державний технічний університет будівництва і архітектури.
- 1999 Указом Президента України закладу було надано статус Національного і перейменовано в Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА).
- 2012 Університет очолює доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки (2008 р.), освіти (2013 р.) Петро Мусійович Куліков.
- 2019 П .М. Кулікова переобрано ректором КНУБА на новий термін.
- 2019 Ректора КНУБА обрано головою громадської організації « Спілка ректорів вищих навчальних закладів України».
В цьому ж році Університет отримав сертифікат, який засвідчує, що система менеджменту якості КНУБА відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001. - 2020 Ректор КНУБА П.М. Куліков став Почесним академіком Національної академії педагогічних наук України, Повним кавалером ордена «За заслуги» I, ІІ, ІІІ ступенів.
- 2021 На базі оновленого стадіону КНУБА відкрито Всеукраїнський студентський Центр олімпійської підготовки.
На території Університету закладено Алея видатних будівельників України. - 2022 В одному з корпусів КНУБА на час війни розміщено Маріупольський державний університет.
За роки свого існування Університет підготував близько 80 тисяч фахівців не тільки для України, а й для 116 країн світу.
Серед випускників Університет 6 Героїв України, понад 70 лауреатів Державних премій України та заслужених діячів і працівників України.