Ірпінь та калина – все буде Україна
8 квітня дирекція бібліотеки в складі делегації КНУБА на чолі з проректором з міжнародних зв’язків Оленою Бондар взяли участь у Солідарній акції «Ірпінь та калина – все буде Україна».
Організатор акції – мережа захисту культурної спадщини в контексті солідарної економіки» та партнери, за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України», за підтримки Ірпінської територіальної громади, під патронатом Київської обласної державної адміністрації.
Захід розпочався з екскурсії містом Ірпінь, прокладений маршрутом «Ірпінь незламний».
Перша зупинка – зруйнований міст через річку Ірпінь, яким евакуювалися місцеві жителі під шквальним вогнем росіян; кладовище автомобілів, розмальоване соняхами американським художником-муралістом Треком Келлі. ТРЦ «Жираф» знищений майже вщент. При відбудові якого використовують цеглу зі зруйнованих будинків, що надають місцеві жителі. Будинок культури міста, що палав три дні після обстрілів, ЖК «Ірпінські липки», найбільш зруйнований мікрорайон міста, де на одному з будинків залишив свій малюнок відомий в усьому світі художник графіті Бенксі.
Потім всі учасники зібралися на Ірпінський набережній, де пройшло урочисте відкриття заходу. Учасники акції, разом з військовими, приєдналися до висадки калини вздовж набережної, на якій були знищені майже всі дерева. Наша КНУБівська команда також висадила декілька дерев. Після роботи всіх пригощали борщем з калиною, фірмовим кіш-пирогом, калиновими канапками від ресторану «Невинний кіт». Готували смаколики на польовій кухні-пічі “Перемога”, яка одразу була передана військовим.
Далі всі пройшли до парку Письменників, де нашими українськими письменниками, серед яких Ірен Роздобудько, Ігор Жук, Оксамитка Блажевська, Сергій Мартинюк, також були висаджені дерева: мелітопольська черешня, вишня на честь загиблого письменника Володимира Вакуленка, який за день до арешту закопав свій щоденник під вишнею, яблуня і, звичайно, калина.
Бібліотека КНУБА отримала особистий подарунок від поета Кота Єльпітіфора (Євген Єльпітіфоров) збірку своїх віршів «Хребет» з автографом.
А потім всі пройшли центральною площею Ірпіня до міської публічної бібліотеки, де студенти нашого університету презентували ескізні проекти пам’ятника Волонтеру. До речі, свої роботи вони доповнювали впродовж всього дня; після відвідання кожної локації жваво обговорювали і вносили зміни.
Усі присутні, серед яких – очільниця відділу культури Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк (яка супроводжувала нас увесь день), гідно оцінили роботи студентів та домовилися про подальші обговорення концепції пам’ятника.
Ми побачили зруйнований та нескорений Ірпінь. Ще багато міток «руського миру» залишилося, але місто не має зажуреності. Ірпінь живе, працює і відновлюється.
Костеріна Інна Анатоліївна, в.о. директора бібліотеки КНУБА
Кім Ксенія Яківна, заступник директора бібліотеки КНУБА