ІМПЕРАТИВИ ТРАНСФОРМАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ: КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ОСВІТНЬОГО ТА НАУКОВОГО ПРОЦЕСІВ
У рамках укладеного меморандуму про співпрацю між Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА) та Warsaw University of Life Sciences (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) 27 червня 2024 року відбувся круглий стіл “Управлінські, економічні, облікові, організаційно-технологічні, цифрові та комунікаційні аспекти поліпшення освітнього та наукового процесів як імперативи трансформації будівельної галузі”, що зібрав понад 100 учасників, серед яких були студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники.
За програмою заходу, яка включала понад 200 доповідей, обговорювалися ключові аспекти інноваційного розвитку будівельної галузі. Круглий стіл проходив у комбінованому форматі: учасники мали можливість приєднуватися до дискусій як онлайн, так і безпосередньо в аудиторіях університетів, незважаючи на технічні перешкоди та графіки відключень електроенергії в Україні.
Обговорення торкалися широкого спектру питань, включаючи фінансове забезпечення інноваційних проектів у будівництві, впровадження сучасних методів обліку та звітності, новітніх технологій і методів управління проектами, а також ролі цифрових технологій у навчальному процесі. Значна увага була приділена питанням ефективної комунікації між усіма учасниками освітнього та наукового процесів і важливості міжнародної співпраці.
Атмосфера заходу була надзвичайно позитивною та натхненною. Учасники активно обмінювалися думками та досвідом, що сприяло глибшому розумінню сучасних викликів і можливостей у будівельній галузі, відзначали важливість круглого столу для розвитку професійних навичок і налагодження наукових контактів. Захід не лише став платформою для обміну ідеями, але й стимулом для подальшого розвитку міжнародної співпраці у сфері будівельної освіти та науки.
Підсумовуючи, круглий стіл підтвердив, що спільні зусилля українських та польських навчальних закладів можуть стати потужним рушієм позитивних змін у будівельній галузі, сприяючи підвищенню її конкурентоспроможності та забезпеченню стійкого розвитку в майбутньому.
Завідувач кафедри
менеджменту в будівництві,д.е.н., професор Галина РИЖАКОВА