Грамотність як індикатор освіченості
8 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день грамотності. Грамотність в усі часи вважалася найбільшою чеснотою. Недарма народна мудрість говорить: “Чим більше знаєш, тим більше можеш”.
Грамотність – свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх все ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неграмотністю, як і раніше, залишається завданням величезного масштабу і складності.
Здатність читати – лише мала частина вміння бути грамотною людиною. В одному із тлумачень «грамотності» зазначено, що передусім – це «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого – більш природне поліпшення якості життя.
Безліч людей не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.
Що означає бути грамотним?
Грамотна людина водночас здобуває нові знання та дбає про чистоту мови. А шлях до грамотності розпочинається з любові до рідної мови та з прагнення до досконалого володіння нею. Маємо надію, що кожен українець критично оцінить, відчує свій рівень грамотності та отримає натхнення для здобуття нових знань.
Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо!
Накалюжна О.І., бібліотекар 1 категорії