Новини,  НОВИНИ КНУБА

Глобальні тренди у будівництві – на виставці екологічних будматеріалів у КНУБА

Нові можливості сталого будівництва в Україні відкриє синергія мистецтва, науки, бізнесу та архітектури. Таку ідею просуває німецько-український проєкт Home Hope.Надія, в межах якого у Київському національному університеті будівництва та архітектури відкрилась виставка екологічних будівельних матеріалів.

Коноплі, солома, дерево, глина, очерет – усе це природні будівельні матеріали, які традиційно використовували українці. А ще слід додати сюди міцелій грибів та овечу вовну. Що з того може вийти, які матеріали й конструкції – демонструє виставка, що приїхала в Україну з Німеччини. Але всі експонати виготовлені з українських матеріалів із залученням локальних виробників екопродукції.

Менеджерка проєкту Home Hope.Надія від України архітекторка  Софія ГАЛАТ – аспірантка КНУБА – повідомила, що в межах проєкту в одній з територіальних громад на Миколаївщині реалізують пілотний проєкт відбудови з використанням таких екоматеріалів. Біомімікрія в архітектурі – напрям наукового дослідження, над яким в університеті працює Софія Галат. Міцелій грибів можна використовувати в будівництві, бо він перетворює дерев’яну стружку або кукурудзяне лушпиння на легкий і міцний матеріал, з якого формуються цегляні блоки.

 «Ми цікавимося передовими технологіями і сучасними матеріалами, які використовують у будівництві, щоб давати актуальні знання майбутнім будівельникам та архітекторам. І завжди підтримуємо екологічний підхід у цій сфері. В України попереду – велика відбудова пошкодженого і зруйнованого внаслідок російських ракетних атак житла та інших об’єктів. Вдалим рішенням буде застосовувати в будівництві відновлювані екологічні матеріали», – зауважив Олексій ДНІПРОВ, ректор КНУБА.

Проєкт Home Hope.Надія фінансується Програмою консультативної допомоги (AAP) Федерального міністерства навколишнього середовища Німеччини для захисту навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії та в інших країнах, що межують із Європейським Союзом. Проєкт також перебуває під наглядом Німецького агентства з охорони навколишнього середовища (UBA).

Пошук способів знизити вплив галузі на клімат ведеться у багатьох країнах світу, тож використання екоматеріалів у будівництві – глобальний тренд, який підтримують в Україні, і зокрема у провідному закладі з підготовки будівельників.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux