Форум студенського самоврядування «Студентський будівельний альянс-2019».

31 травня 2019 р. в Київському національному університеті архітектури і будівництва відбувся Форум студенського самоврядування «Студентський будівельний альянс-2019».

Організаторами форуму виступили Рада студентського самоврядування, Студентська наукова спілка та Молодіжна наукова рада КНУБА.

У роботі форуму взяли участь представники органів студентського самоврядування будівельно-архітектурних закладів вищої освіти України 62 студенти з 11 ЗВО: Київський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний університет будівництва та архітектури, Київський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Миколаївський будівельний коледж КНУБА, Чернігівський національний технологічний університет, Київський індустріальний коледж КНУБА, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Одеська державна академія будівництва та архітектури.

У рамках Форуму студенти відвідали екскурсію в офіс віртуальної реальності touch панелі 3-D візуалізації житлових комплексів Української державної будівельної корпорації “Укрбуд”.

Під час роботи Форуму було проведено презентації діяльності студентського самоврядування делегацій закладів вищої освіти і ділову гру з вирішенням кейсових завдань «Місце та роль органів студентського самоврядування в екосистемі в університету».

Студенти обговорили найактуальніші питання пов’язані з організацією роботи органів студентського самоврядування в університетах, активізацією студентських рухів та створення всеукраїнської студентської спільноти будівельних закладів вищої освіти.

Під час проведення ділової гри були обговорені наступні питання:

  1. Мотиваційні чинники спонукання студентів до участі в органах студентського самоврядування
  2. Роль органів студентського самоврядування у вирішенні питань у закладі вищої освіти
  3. Засади ефективної роботи команди органів студентського самоврядування
  4. Захист інтересів студентів через органи студентського самоврядування
  5. Залучення студентської спільноти до участі до наукових дослідженнях, міжнародних проектах та грантах.
  6. Розбудова сучасної студентської інфраструктури закладу вищої освіти (підприємницькі клуби, створення Hab-клубів, розвиток Startup-руху).
  7. Роль донорських фондів у розвитку органів студентського самоврядування
  8. Роль органів студентського самоврядування у кар’єрному зростанні студентів та співпраця з роботодавцями будівельної галузі.

Обговоривши кейсові завдання, учасники форуму за результатами своєї роботи прийняли наступні рекомендації:

  1. Для спонукання студентів до участі в органах студентського самоврядування необхідно: створити платформи для розповсюдження інформації, стимулювати студентів gift’ами по накопичувальній системі, ОСС можуть не тільки заохочувати до участі студентів, а ще виконувати перевиховання порущників, проведити масові заходи для залучення більшої студентської аудиторії, залучати молодих викладачів до роботи з органами самоврядування, викладачі та адміністрація повинні бути учасниками в ініціативах та студентських заходах, акцент потрібно робити на першокурсниках, бо вони є самою активною аудиторією і включати їх в роботу.

  2. Щодо підвищення ролі органів студентського самоврядування у вирішенні питань у закладі вищої освіти, необхідно: проводити регулярні засідання студентів та адміністрації в формальній та неформальній обстановці, взаємовіддача студентів та адміністрації ( повага один одного), відкрита демонстрація проблем, залучати адміністрацію до молодіжних заходів.

  3. Для захисту інтересів студентів через органи студентського самоврядування необхідно: налагодження зв`язку між студентами та ОСС, налагодження зв`язку між ОСС та адміністрацією, створення в ЗМІ чату «Допоможи студенту» (як анонімно, так і відкрито, підвищення рівня знань ОСС (курси,тренінги,форуми обміну досвідами).

  4. Для залучення студентської спільноти до участі до наукових дослідженнях, міжнародних проектах та грантах, необхідно: інформувати студентів через викладачів, міжнародний відділ та органи студентського самоврядування за допомогою соціальних мереж, надати можливість отримувати достойну винагороду студенту за свою працю, показати можливість влаштування на цікаву та перспективну роботу, допомогти розкрити свої здібності і показати свій талант, надати можливість ствердитися в суспільстві на реальних прикладах та ситуаціях, допомогти розширити коло знайомств в даній сфері, створювати якісні безкоштовні курси щодо вивчення іноземних мов для студентів.

  5. Для залучення донорських фондів до розвитку органів студентського самоврядування, необхідно: покращити інформатизацію студентів про актуальні конкурси та гранти, чітко формулювати проекти та плани дій для представлення донорським фондам, покращувати імідж вищого навчального закладу.

  6. Щодо підвищення ролі органів студентського самоврядування у кар’єрному зростанні студентів та співпраця з роботодавцями будівельної галузі, необхідно: брати студенту активну участь у конкурсах і бути зацікавленому у кар’єрному зростанні, адміністація ЗВО: влаштування ознайомчих лекцій з роботодавцями, забезпечення робочими місцями студентів після ЗВО, співпраця ЗВО з можливими роботодавцями, проведення практик з подальшим працевлаштування студентів, проведення воркшопів, лекцій, семінарів, форумів, конференцій, нетворкінг.

За результатами Форуму було створено студентську спільноту будівельних ЗВО та соціальні групи «Студентський будівельний альянс», для обміну інформацією: https://www.facebook.com/groups/446689012823436

https://t.me/bud_a , а також ми віднайшли багато нових друзів!

исловлюємо щиру подяку адміністрації КНУБА, ректору Кулікову Петру Мусійовичу та всім студентам, які долучились до Форуму.

Організаційний комітет Форуму

Студентська Наукова Спілка, Рада Студентського Самоврядування, Молодіжна наукова рада.

Телеграм бот: @ForumSBA2019bot

Київ, КНУБА, 31 травня 2019 р.

  1.  
Translate »