ПРОЕКТ DAAD «РОЗРОБЛЕННЯ ВІРТУАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА З НАВЧАННЯ ТЕХНОЛОГІЯМ ДІГІТАЛІЗАЦІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ VIRSCAN3D» (2019-2021 РР., ПОДОВЖЕНИЙ ДО 2023Р.)

09.08.2022

Мета проекту – розробити віртуальний сканер – програмний інструмент, що генерує великі обсяги даних, як аналог хмари точок – результат роботи наземного лазерного сканера, що дозволяє користувачам створювати дані за відсутності реального вимірювального приладу. Наземні лазерні сканери залишаються малодоступнимиі в Україні (як правило, використовуються в профільних комерційних організаціях). Віртуальний сканер імітує комерційно доступні інструменти з реалістичними інтерфейсами користувача та створює хмари точок відповідно до індивідуальних специфікацій та налаштувань. В якості навчальних об’єктів може використовуватися будь-яка цифрова 3D-модель (наприклад, об’єкту культурної спадщини чи будівництва), яка віртуально сканується у цифровому середовищі. За допомогою такої системи викладачі та студенти зможуть навчитися керувати такими системами, генерувати реалістичні великі дані та виконувати повний ланцюжок обробки даних.

Також частиною проекту є розроблення та впровадження в навчальний процес методичних матеріалів до лекційних та практиіних занять з курсу «Наземне лазерне сканування на базі віртуального симулятора VRscan3D» (в 2023 році).

Учасники проекту:

  • Проф. Томас Люман (Thomas Luhmann) та Даріус Поповас (Darius Popovas), Інституті прикладної фотограмметрії та геоінформатики Університету прикладних наук, Німеччина (Jade University of Applied Sciences, Institute for Applied Photogrammetry and Geoinformatics, Oldenburg, Germany )
  • Юлія Горковчук та Денис Горковчук, Київський національний університет будівництва та архітектури, Україна
  • Проф. Мона Хесс (Prof., PhD Mona Hess), Марія Чижова (Maria Chizhova), Тетяна Качковская (Tatyana Kachkovskaya), Університет Бамберга, Інститут археології, наук про спадщину та історію мистецтв, Німеччина (University of Bamberg,  Institute of Archaeology, Heritage Sciences and Art History, Germany)
  • Проф. Микола Трегуб, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

Проект фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) https://www.daad-ukraine.org/

Результат розробки  доступний за посиланням https://vrscan3d.com/ та розповсюджується безкоштовно для українських ВИШів.

В цьому році віртуальний симулятор наземного лазерного сканера VRscan3D отримав престижну  нагороду CATCON 2022 за найкращу розробку програмного забезпечення для комп’ютерного навчання.

Translate »