The BRIDGE
Подолання розриву між університетом і промисловістю: інноваційна магістерська навчальна програма, що підтримує розвиток зелених робочих місць і цифрових навичок в українському будівельному секторі
Номер проекту: 101127884
Акронім проекту: The BRIDGE
Тема: ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2
Координатор проєкту: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА), м. Дніпро, Україна
Беніфіціар проєкту: Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)
Термін реалізації: 1 листопада 2023 – 31 жовтня 2026
Грантодавець: Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури
Проєкт співфінансується Європейським Союзом, проте висловлені погляди та думки належать лише авторам цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.
Створення нових магістерських програм (МП) із застосуванням технологій BIM в архітектурі, інженерії та будівництві в українських університетах спрямоване на просування передового досвіду ЄС з розробки та впрвадження освітніх методологій та конкретних знань і практичних навичок, пов’язаних з енергоефективністю та стійкістю життєвого циклу будівель та міського середовища, що спираються на вимоги, встановлені Порядком денним ООН на період до 2030 року, з особливим наголосом на ЦУР 7, 10, 11, а також пріоритети «Зеленого курсу» ЄС та економіку, яка працює для людей.
- Розробка комплексних магістерських навчальних програм з BIM проектування, будівництва та експлуатації будівель та споруд, з акцентом на взаємодію фахівців з різних напрямків будівельної діяльності, які адаптовані до вимог ринку праці та підвищують конкурентоспроможність при працевлаштуванні випускників ЗВО. Нові навчальні програми будуть реалізовані в 5-ти Українських університетах з різними напрямками навчання відповідно до місцевих та регіональних потреб. Створення BIM-центрів на базі українських університетів-партнерів консорціуму The BRIDGE та спільне видання нових навчальних матеріалів викладачами консорціуму, включаючи українських та ЄС партнерів проєкту.
- Посилення зв’язків між університетами та підприємствами для усунення невідповідностей між вимогами роботодавців і пропозиціями закладів вищої освіти. Розробка та пропонування цілісних рішень для покращення працевлаштування студентів у будівельному секторі.
- Оцифрування 10 модулів (по 2 від кожного із Українських університетів) для спільного використання учасниками консорціуму на спільній відкритій платформі e-Bridge з метою розробки мікро-кваліфікацій, впровадження системи навчання впродовж життя та переходу до віртуальної мобільності в довгостроковій перспективі.