ІV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу» листопад 2024 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ (КНУБА) ПРЕДСТАВНИЦТВО “ПОЛЬСЬКA АКАДЕМІЯ НАУК” (PAN),

 УНІВЕРСИТЕТ ТУРІБА (ЛАТВІЯ),

УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ (БОЛГАРІЯ)

 

ІV Міжнародна науково-практична конференція

«Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу»

5-6 листопада 2024 року

СПІВОРГАНІЗАТОРИ :
від Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА)
Кафедра економічної теорії, обліку та оподаткування,
Кафедра економіки будівництва,
Кафедра менеджменту в будівництві,
Кафедра товарознавства та комерційної діяльності в будівництві
Мета конференції – розглянути тенденції сучасного становлення економіки інтелектуально-інноваційного капіталу як нового способу виробництва, що визначається прогресом науки й техніки, розвитком високих технологій та наукомістких виробництв, потребує ефективного використання інтелектуального потенціалу суспільства, нових підходів до формування систем менеджменту, маркетингу, оподаткування, інноваційної діяльності, раціональне використання яких у поєднанні з іншими еколого-економічними умовами забезпечує досягнення нової якості економічного розвитку, що ґрунтується на знаннях.
ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ:
Секція 1. Теоретико-методологічні аспекти формування економіки інтелектуально-інноваційного капіталу: проблеми та перспективи.
Секція 2. Системний розвиток та перспективи трансформації обліку, аудиту та оподаткування.
Секція 3. Проблеми формування інноваційної моделі розвитку будівельних підприємств.
Секція 4. Оновлені парадигмально-освітні, когнітивні та кваліметричні засади розвитку менеджменту в будівництві
Секція 5. Підприємництво, торгівля та маркетинг.
Секція 6. Повоєнна відбудова економіки України: потенціал та стратегія перетворень
До участі в міжнародній конференції запрошуються науковці, аспіранти, студенти ЗВО та науково-дослідних установ, а також фахівці-практики з України та зарубіжних держав, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері економічних наук.
Робочі мови конференції: українська, англійська.

Матеріали доповідей та план ІV Міжнародної науково-практичної конференції розміщено на сайті бібліотеки КНУБА

 

НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ

5-6 листопада 2024 року відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу», присвячена актуальним питанням формування економіки знань та інноваційному розвитку.

Захід ограновано Міжнародним науковим комітетом, до якого увійшли провідні науковці з України, Латвії, Польщі та Болгарії.На пленарному засіданні конференції у виступили відомі науковці та спікери: Володимир Миколайович Лич, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії, обліку та оподаткування КНУБА, 

відкрив пленарне засідання з доповіддю «Визначення напрямів формування економіки інтелектуально-інноваційного капіталу в умовах війни», наголосив на важливості нарощування вітчизняного інтелектуально-інноваційного капіталу України як засобу для еколого-соціально-економічного відновлення у часи війни. Андрій Васильович Шинькович, к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету, у своїй доповіді підкреслив значення продовольчої безпеки як важливого елементу національної стабільності, наголошуючи на необхідності нових підходів у забезпеченні стабільних продовольчих ланцюгів.

Наталія Василівна Головач, к.п.н., доцент кафедри управління персоналом та економіки праці МАУП виступила з доповіддю про необхідність реформування державного управління, розвитку активного громадянського суспільства та миротворчої освіти; представила технологію «Цифрове Віче» як єдиної національної системи моніторингу якості життя для оцінки ефективності влади, що розроблена д.е.н., проф. Дмитренком Г.А. та науковцями «Інтелект-клубу цивілізаційного розвитку України». Захарій Степанович Варналій, заслужений діяч науки і техніки України, у своїй доповіді звернув увагу на необхідності посилення інституційних механізмів для захисту економіки та забезпечення стабільного розвитку в складних умовах війни. 

Associate Professor Dr.oec. Aldis Bulis, Turiba University, Latvia виступив з цікавою промовою про зміни рівня життя в країнах Балтії, порівняння макроекономічних показників та перспективними напрямами подолання економічних криз. Diana Jeremejeva, Latvia, PhD student, University of Latvia, акцентувала увагу на складнощах, що виникають при врахуванні та оцінці інтелектуальної власності у Латвії. Yevhen Zeltser к.е.н, доцент кафедри економіки будівництва КНУБА, зупинився на аналізі реалізації державних житлових програм реконструкції України, зокрема програмі «ЄОселя». Леся Вікторівна Сорокіна, д.е.н., професор кафедри економіки будівництва КНУБА представила доповідь щодо методів оптимізації розвитку торговельної нерухомості за критерієм найбільш ефективного використання земельної ділянки.

Ольга Петрівна Юдічева, к.т.н., професор кафедри товарознавства та комерційної діяльності 

в будівництві КНУБА завершила пленарне засідання доповіддю про перспективи використання екологічних матеріалів, біорозкладної пластмаси у пакувальній індустрії для зменшення негативного екологічного сліду.

Представлені на пленарному засіданні доповіді були надзвичайно цікавими й актуальними. Кожен виступ спікерів збагатив аудиторію новими ідеями та перспективами. Робота конференції продовжилася в п’яти секціях, де свої дослідження представили більше ніж 100 учасників. Різноманітність тем і наукових підходів дозволила глибше зануритися в ключові аспекти економіки інтелектуально-інноваційного капіталу та обговорити найбільш ефективні шляхи для її формування на основі вітчизняної інноваційної моделі розвитку.

 

 

Translate »