ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу»
В День Кафедри економічної теорії, обліку та оподаткування КНУБА – 7-8 листопада 2023 року відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу».
Організатори: Кафедра економічної теорії, обліку та оподаткування, Кафедра товарознавства та комерційної діяльності в будівництві, Кафедра економіки будівництва, а також Кафедра менеджменту в будівництві.
З вступною промовою конференцію відкрив проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА, професор Олександр Юрійович Ковальчук. Завідувач кафедри економічної теорії, обліку та оподаткування доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член Міжнародного наукового комітету конференції Володимир Миколайович Лич виступив із доповіддю «Необхідність активізації процесу формування економіки інтелектуально-інноваційного капіталу в умовах війни». У доповіді було зазначено, що в сучасних умовах одним з пріоритетних завдань, що стоять перед Україною є формування економіки інтелектуально-інноваційного капіталу, яка базується на інноваційній моделі розвитку, переважно інтенсивному типі економічного зростання, де провідна роль належить людському капіталу, підприємцям-менеджерам, ефективна господарська діяльність яких забезпечує стабільне розширене відтворення вітчизняних благ та послуг, зростання конкурентоспроможності економіки та добробуту населення країни.
Метою конференції було розглянути тенденції сучасного становлення економіки інтелектуально-інноваційного капіталу як нового способу виробництва, що визначається прогресом науки й техніки, розвитком високих технологій та наукомістких виробництв, потребує ефективного використання інтелектуального потенціалу суспільства, нових підходів до формування систем менеджменту, маркетингу, оподаткування, аудиту інноваційної діяльності, раціональне використання яких у поєднанні з іншими економічними умовами забезпечує досягнення нової якості соціально-економічного розвитку, що ґрунтується на знаннях.
На пленарному засіданні з актуальними цікавими з наукової точки зору доповідями виступили проф. Варналій Захарій Степанович (КНУ імені Тараса Шевченка), As. Prof. Aldis Bulis (Turiba University, Riga, Latvia), проф. Захарченко Петро Володимирович (КНУБА), проф. Дерев’янко Віктор Миколайович (ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»); проф. Сорокіна Леся Вікторівна, доц. Головаш Богдан Едуардович, проф. Шпакова Ганна Валентинівна (КНУБА) та ін.
Плідно працювали 5 секцій конференції, на яких виступили аспіранти, здобувачі магістерського та бакалаврського рівнів вищої освіти.
Усі учасники конференції отримають сертифікати участі, збірники матеріалів конференції будуть розміщені в репозитарії КНУБА.
На добровільних засадах збирались кошти для військового госпіталю ЗСУ.