Київський національний університет будівництва і архітектури в рамках міжнародної конференції «UREHERIT»

13.10.2023 року у Львові в Bank Hotel Lviv відбулася перша публічна подія міжнародного проєкту U-Re-Herit – конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті».

U-Re-Herit – конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті»
U-Re-Herit – конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті»

Київський національний університет будівництва і архітектури в рамках міжнародної конференції «UREHERIT» представляв завідувач кафедри Інформаційних технологій в архітектури, Архітектурного факультету Київського національного університету, доктор архітектури, професор Товбич Валерій Васильович запрошений як експерт з охорони культурної спадщини в президію конференції, та виступив з доповіддю Discussson ON HERITAGE AS A TOPIC IN PROFESSIONAL EDUCATSON AND DEMAND OF SPECIFIC KNOWLEDGE OF UKRANIAN PROFESSIONALS EXPERTS

Керівник проєкт Палац Розділ / Rozdil Palace  та засновниця «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів (Hanna Havryliv) – серед спікерів у панельній дискусії «Про повторне використання та реконструкцію спадщини як ресурс для сталого та соціально справедливого відновлення України».

ТЕЗИ ДИСКУСІЇ ВІД СПІКЕРА

У зв’язку з реформою децентралізації з метою оптимізації в малих громадах ще кілька років тому почали вивільнятися об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, культури, охорони здоров’я тощо), валова частка з яких – об’єкти культурної спадщини.

У зв’язку із пов’язаними із війною міграційними процесами та потребою поповнення бюджетів різних рівнів, органами державної влади та місцевого самоврядування запущено процеси оптимізації з метою ефективного та оперативного використання нерухомого майна та залучення фінансових ресурсів, один з яких — масове оголошення аукціонів на оренду та приватизацію історичних споруд.

Відтак, сьогодні стоїмо на порозі формування ринку культурної спадщини України.

Мусимо усвідомити та прийняти, що внаслідок структурних змін та запитів нової епохи, валова частка цих об’єктів більше ніколи не зможе виконувати своєї первісної функції.

Відтак, пам’яткоохоронці, культурний менеджмент та бізнес мають співпрацювати, аби максимальна кількість цих історичних споруд мала нову ефективну та інвестиційно привабливу функцію.

Адже сьогодні приватні інвестиції — чи не єдиний шлях порятунку для більшості історичних споруд, в малих громадах зокрема, яких сьогодні в Україні десятки та сотні тисяч, і які без ефективного управління ризикують вмерти для наступних поколінь безповоротно.

Саме за таким принципом — з новою функцією на засадах економічної ефективності працюємо в напрямку відродження та збереження для майбутніх поколінь культурної  спадщини України.

ПРО «UREHERIT»

Проєкт «UREHERIT» реалізується Консорціумом із 11 організацій, в який входять Асоціація архітекторів Литви, Архітектори Швеції, Федеральна палата архітекторів та дипломованих інженерів Австрії, Інститут технології та архітектури Королівської данської академії, Спілка архітекторів Румунії, Національна рада архітекторів, планувальників, ландшафтних фахівців та захисників природи Італії, Федеральна палата німецьких архітекторів, Естонська асоціація архітекторів, Національна Спілка Архітекторів України, Харківська школа архітектури, Урбаністична коаліція Ro3kvit за асоційованого партнерства Ради архітекторів Європи та фінансується Європейським Союзом.

Конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті» – перша публічна подія міжнародного проєкту U-Re-Herit.

Захід проводився за участю керівництва Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства розвитку туризму України, бюро ЮНЕСКО в Україні, НСАУ, Львівської ОВА, Architects Council of Europe, а також українських та закордонних архітектурних та пам’яткоохоронних організацій.

Матеріал підготовлено:
Кафедра Інформаційних технологій в архітектурі, Архітектурний факультет, Київський національний університет будівництва і архітектури, к.арх., доцент Левченко Олексій Вікторович
levchenko.ov@knuba.edu.ua | Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram