Естафета факультетів. Школа урбаністики

Про Школу урбаністики

Школа урбаністики – це всеукраїнська платформа для накопичення та передачі досвіду між профільними закладами вищої освіти, місцевою владою та бізнесом. Школу урбаністики у 2017 році започаткувала кафедра міського господарства Факультету урбаністики та просторового планування. Її проводять раз або двічі на рік.

Місією Школи є підвищення рівня фахової підготовки студентів та молодих спеціалістів завдяки використанню найкращих світових практик з планування та урбаністики на реальних кейсах.

Метою проєкту є формування високої містобудівної культури у молодих спеціалістів та розвиток якісно нового рівня комплексного концептуального мислення.

Іншими словами, Школа урбаністики – це навчально-практична модель підготовки молодих спеціалістів в галузі містобудування. Вона поєднує звично-традиційний та сучасно-технологічний підхід до містобудівної діяльності.
Завдання проєкту:

  • навчання студентів сучасним методикам і технологіям містобудівного проєктування;
  • обмін досвідом в межах міжнародного міждисциплінарного партнерства в динамічному міському середовищі;
  • пошук раціональних та практичних рішень найбільш актуальних містобудівних проблем;
  • отримання навичок балансування потреб населення та створення комфортного міського простору для кожного.

Організації щорічних шкіл урбаністики сприяє наш багаторічний німецький партнер – Фонд підтримки будівельної галузі.

Школа складається з 1-2-тижневих воркшопів, під час яких учасникам намагаються показати всю різноманітність та багатогранність професійної діяльності містобудівника. Зазвичай школи проводяться під час навчальних канікул.
Воркшопи складаються з трьох модулів:

  • під час першого модулю учасники досліджують місто з метою зрозуміти його соціально-економічну сутність. Використовуючи певну міську територію як майданчик для дослідження на місці, учасники школи вивчають різні підходи в області міського розвитку та ідеєю вирішення практичних проблем міста
  • під час другого модуля студенти мають змогу слухати лекції та спілкуватися з провідними вченими та практиками України і Німеччини
  • під час третього модуля учасники вчаться приймати альтернативні рішення та обґрунтовувати рекомендації для комплексного майбутнього розвитку міста. При цьому вони спираються на дослідження і знання, отримані під час попередніх модулів. Завдяки інтенсивній роботі в воркшопах учасники мають змогу інтегрувати та синтезувати знання з різних дисциплін.

Школи урбаністики проводяться в різних містах України. В них мають змогу взяти участь студенти спеціальності «Міське будівництво та господарство» і «Архітектура» різних українських вишів, а також студенти суміжних спеціальностей, які цікавляться урбаністичними дослідженнями.

Наші школи проводилися в Києві, Луцьку, Харкові, Рівному, Кривому Розі, Львові. У 2018 році ми проводили спільну Літню школу урбаністики з Києво-Могилянською академією і нашим партнером Центром урбаністичних студій.

Минулорічна осіння Школа урбаністики була присвячена львівському житловому району Майорівка. На відміну від центральної частини міста, Майорівці не так часто щастить на увагу з боку дослідників. Однак цього разу саме цей район став майданчиком для урбаністичних досліджень. Протягом тижня студенти працювали над Концепцією розвитку району, шукаючи нові можливості. Кінцевим продуктом напрацювань Школи Урбаністики став план розвитку району Майорівка.

Організаторами виступили Львівський інститут міста, Факультет урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури за підтримки німецьких партнерів з Фонду Еберхарда Шьока та Фонду підтримки будівельної галузі, а також ГО «ProUrban».

Виходячи з сформульованої візії були визначені основні стратегічні напрями розвитку.

СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ:

  • підвищення рівня благоустрою;
  • збереження природної та культурної спадщини;
  • створення умов для дозвілля людей різних вікових груп.

Усі напрацювання Школи урбаністики з доповненнями експертів використають для підготовки Стратегії розвитку Майорівки.

 

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram