ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ АРХІТЕКТУРИ

Першого жовтня 2018 року в Україні відзначається Всесвітній день архітектури. Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів ще в 1985 році. Але в 1996-му його поєднали з Міжнародним днем житла. І вже 22 роки поспіль об’єднане свято відзначають в перший понеділок жовтня.

Традиційно в Всесвітній день архітектури в різних країнах світу влаштовуються фестивалі і концерти, вручають нагороди авторам найкращих проектів. Але попри святкування, архітектори всього світу збираються на конференції, де обговорюють результати своєї діяльності за рік, що минув, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. І це закономірно, адже сучасна архітектура стає більш глобальною, плюралістичною за творчим спрямуванням, але водночас значущу роль в цій царині відіграють нові творчі пошуки прогресивних напрямів, принципів та прийомів поєднання форми та змісту.

Українська архітектура віддзеркалює всі світові тенденції. Тому викладачі КНУБА теж розглядають професійне свято, як можливість в черговий раз обговорити шляхи оновлення системи сучасної архітектурної освіти відповідно до викликів часу та тенденцій розвитку світової архітектури. На моє переконання, настав час перебороти інерцію минулого, і орієнтувати майбутніх фахівців на потреби сучасності. І при цьому обов’язково врахувати, що ці потреби постійно змінюються. Актуальною стає професійна підготовка, що навчить студентів вирішувати головне протиріччя теорії та практики архітектури, а саме, поєднання життєвої прагматичності з гуманістичним бажанням зробити задоволеними всіх людей. Сучасного фахівця необхідно навчити взаємодіяти з простором, часом, природою, культурою і цінностями українського суспільства. Це дуже важливо. Тому що важко переоцінити той внесок, який здійснюють архітектори у розвиток цивілізації.

До вищесказаного додам, Всесвітній день архітектури – гарний привід поглянути на українські міста іншими очима, роздивитися новобудови, дізнатися про сучасні матеріли, з яких вони зведені та передові технології, які використали наші майстри і … захопитися талантом українських зодчих.

Хочу скористатися цією чудовою нагодою і привітати викладачів та студентів нашого Університету з професійним святом!

Від Ваших знань і талантів залежить наскільки гарними і зручними будуть наші квартири, офіси, дитсадки, школи і лікарні. І наскільки вдасться зберегти архітектурні пам’ятки, вплітаючи їх в сучасне обличчя мегаполісів. Нехай для всіх Ваших цікавих проектів завжди знаходяться інвестори.

А сьогоднішнім студентам хочеться побажати винести зі стін рідного Університету якомога більше корисних знань щодо мостів, будівель і споруд, щоб знати справу, як кажуть – від креслень до цеглин. І використовуючи інженерну точність творчо підходити до розбудови міст, впроваджувати в життя найсміливіші задуми, радуючи око і створюючи комфортне життя для українців. На думку приходять слова нашого колеги, члена Національної спілки архітекторів України, тернопільчанина Олега Івановича Головчака: «Архітектор завжди трохи мрійник, але мрійник, котрий пам’ятає про реальність. Ми служимо одному з найскладніших видів мистецтв, що вимагає поєднання полярних якостей — розуму раціонального математика і душі пристрасного художник».

Ви вибрали професію, яка завжди була необхідна людям і яка є окрасою життя. Варто тільки згадати неоціненний вклад архітекторів з найдавніших часів і до наших днів, щоб зрозуміти: Ваша робота – справжнє мистецтво, де без натхнення не обійтися. Нехай Ваші творчі доробки радують не одне покоління українців.

Ректор КНУБА Куліков П.М.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram