НОВИНИ КНУБА

День української писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. (П. Мирний) 9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. За православним календарем цей день припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

 Упродовж століть українська мова та український народ зазнавали суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь популяризує українську в соцмережах та у мовленні. Україномовні кінофільми, музика, радіо і телеефіри, мистецькі проєкти, книги стають усе більш популярними в Україні та світі. Українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей у світі.

 Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

 У 2022 році, попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Українським радіо проводиться ХХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Взяти участь зможе кожен у будь якому куточку світа. Цьогоріч він пройде під гаслом #пишеморазом. Авторкою тексту Радіодиктанту стане Ірина Цілик, українська письменниця та режисер, а читатиме Радіодиктант Ада Роговцева, народна артистка, Герой України.

 Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.

Друзі! Говорімо українською, вчимо українську, шануймо її, щоб нас побачив світ, побачив успіхи України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Любимо тебе, рідна мово!

 Світлана Гнідаш, провідний бібліотекар Бібліотеки КНУБА

Translate »