![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/01/image-1140x646.jpg)
День бабака
Щороку 2 лютого настає веселе свято – День бабака. Ця традиція походить зі Сполучених Штатів Америки та Канади і є одним із найдивніших звичаїв у світі. Люди збираються разом, щоб спостерігати за бабаком, який виходить зі своєї домівки. Всім цікаво знати – чи побачить великий пухнастий гризун свою тінь, бо на основі цього факту начебто можна спрогнозувати погоду. Іноді бабак прокидається сам, але зазвичай його доводиться будити. Якщо сонце світить яскраво – бабак бачить свою тінь, лякається й знову ховається у хатинку. Це означає, що в найближчі шість тижнів слід очікувати зимових холодів. Якщо похмуро й тіні немає, тварина залишається прогулятися надворі – отже, не за горами весняне тепло.
Це американське свято нагадує християнське стрітення, коли зустрічаються зима і літо. Тож який би прогноз в цей день не підтвердився, ми впевнено крокуємо до тепла!
Інформаційний центр
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/yzobrazhenye_viber_2023-11-26_19-10-01-983-500x380.jpg)
Кубок України у КНУБА
26 Листопада, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/09/f09525ee3e69e2b88e84fa567c7de891-500x380.jpg)
Співчуваємо…
13 Вересня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/Роман-мозаїка-1-500x380.jpg)