Цибух В.І.

Валерій Іванович Цибух – український  громадський і державний діяч, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор філософських наук, голова земляцтва буковинців у Києві, Академік Української академії наук, Заслужений працівник культури України.

Народився Валерій Іванович 9 березня 1951 року в місті Сторожинець Чернівецької області (Буковина) у родині сільських вчителів.

Трудову діяльність розпочав у 1968 помічником кіномеханіка кінотеатру «Буковина» в селищі Глибока Чернівецької області.

У 1974 році закінчив санітарно-технічний факультет Київського інженерно-будівельного інституту.

Валерій Цибух з друзями біля гуртожитку №4.

У грудні 1974 обирається першим секретарем Залізничного райкому ЛКСМ України м. Києва. У 1977 працює на виробництві — майстром вентиляційної дільниці, начальником механічної дільниці заводу в м. Києві. У серпні 1986 року обраний першим секретарем ЦК ЛКСМ України, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1989 році був обраний народним депутатом СРСР від Могилів-Подільського виборчого округу Вінницької області, набравши 94% голосів виборців.У Верховній Раді СРСР В.І.Цибух очолив Комітет у справах молоді та став членом Президії Верховної Ради СРСР. 

Навчався в Дипломатичній академії МЗС СРСР, де у 1991 році успішно захистив кандидатську дисертацію з соціальних проблем молоді. Того ж року був призначений Головою Державного комітету СРСР у справах молоді. Працював на дипломатичній роботі в Посольстві України в рф.

Туга за Україною була головним поштовхом для прийняття рішення повернутись до Києва. З 1995 року Валерій Іванович – заступник Голови Київської міської держадміністрації з міжнародних зв’язків, у 1995-1996 роках працював Першим заступником Міністра транспорту України.

Два роки працював радником Прем’єр-міністра України з питань розвитку міжнародних транспортних коридорів.

У 1998 році В.І.Цибуха було призначено головою державного комітету України по туризму. З 2001 р. очолив Державний комітет молодіжної політіки, спорту і туризму України.

Упродовж 1996-2005 років був президентом Автомобільної Федерації України.

                З початку 2002 року по 2005 рік Валерія Івановича Цибуха було призначено Головою Державної туристичної адміністрації України.

                З 2005 по 2010 роки Валерій Іванович працював Надзвичайним і Повноважним Послом України в Греції, а з 2006 по 2010 – в Албанії (за сумісництвом). Це дуже поважна та відповідальна місія – представляти інтереси України за її межами. За роки роботи в Греції було капітально перебудовано приміщення Посольства, відкрито два пам’ятника Тарасові Шевченку в Афінах.

Герб для оновленого Посольства України в Греції. Зроблено студентами Львівської національної академії мистецтв на замовлення Посла.

 

В.І.Цибух на трибуні Генеральної асамблеї ООН.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Греція. Афіни. Погруддя Т.Г.Шевченка, відкрите у 2006 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще один пам’ятник Шевченку в центрі міста Афіни, в парку Гуді. 2010 рік.

 

 

 

 

 

 

В.І.Цибух та Генеральний секретар ООН Кофі Анан.

Після закінчення каденції в Греції Валерій Іванович повернувся в Україну і був призначений Послом з особливих доручень Міністерства закордонних справ України.

                З 2012 року В.І.Цибух – секретар МГО «Рада з екологічної безпеки», професор кафедри теорії і практики туризму і готельного господарства у Київському університеті туризму, економіки і права. У 2013 році Валерія Івановича обрано Президентом Федерації спортивного туризму України. Під його керівництвом вона набула статусу національної спортивної федерації, яка активно розвиває автомобільний, вітрильний, велосипедний, водний, гірський, лижний, мотоциклетний, пішохідний, спелеологічний види спортивного туризму.

Валерій Цибух – український громадський і державний діяч, є одним з авторів Закону України «Про туризм», ініціатором і учасником творчого проекту Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 р.р., написав і уклав низку підручників і посібників.

Має нагороди: орден «Дружби народів», орден «Знак Пошани», Медаль “На славу Чернівців”.

Він Заслужений працівник культури України, Почесний громадянин Буковини.

Валерій Іванович зібрав колекцію глобусів (понад 300), привезених ним з різних країн світу. Свою колекцію він подарував Університету туризму, економіки і права, а один з експонатів люб’язно подарував нашому Музею КНУБА.

В.І.Цибух є Дійсним членом Академії будівництва України. На фото:  Сташевський С.Т., Беркута А.В., Дронь А.А., Назаренко І.І., Цибух В.І.

Яку б посаду не обіймав Валерій Іванович, він повсюди підтверджує свою життєву позицію: “Я живу тим, що зараз роблю”.

Валерій Іванович Цибух продовжує активно працювати: він виконавчий директор Української асоціації зовнішньої політики, незмінний очільник земляцтва буковинців у Києві, активно займається благодійністю, надає допомогу у матеріальному забезпеченні ЗСУ.

Передача швидких допомог на фронт. Разом з Послом Бельгії в Україні

В гостях у Бориса Патона на його 100-річному ювілеї.

Сеул. Підписання угоди про розвиток туризму з Південною Кореєю. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Греція. Афіни. Церемонія вручення вірчих грамот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бесіда з Президентом Греції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч з Президентом Ізраїлю.

Українська Рада миру при Президентові України Леонідові Кравчуку

“Трибуна” – Всеукраїнський громадсько-політичний і теоретичний журнал

товариства “Знання” України і Національної спілки журналістів України, №1-4, 2019 рік:

“У дипломатичних колах залишилася думка, що робота Посла В.І.Цибуха в Греції стала взірцем виконання місії представника України в іншій державі. Отакі твої справжні люди, Україно!”

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux