«Буд-майстер-клас 2024»: підсумки конференції молодих науковців
Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Буд-майстер-клас 2024» завершилась сьогодні у Київському національному університеті будівництва і архітектури». Ця конференція з року в рік дозволяє молодим ученим формувати науковий та стратегічний підхід від постановки завдання до його вирішення та отримання коректних результатів дослідження, а також до поширення прогресивної наукової думки.
Цьогоріч участь у конференції взяли наукові співробітники і студенти КНУБА, представники 14 інших закладів вищої освіти України, а також представники наукових організацій і виробничих структур та іноземний експерт будівельної компанії Belvee Ventures (Нігерія) – загалом понад 480 учасників.
Три дні конференції об’єднали роботу двох пленарних засідань у восьми секціях: 1 – Архітектура, дизайн та сталий розвиток; 2 – Містобудування та територіальне планування; 3 – Будівництво, матеріали та конструкції, технологія будівельного виробництва; 4 – Інженерні мережі, автоматизовані системи та екологічні аспекти будівництва; 5 – Будівельні машини і обладнання; 6 – Новітні вектори трансформації економіко-управлінських та організаційних процесів в будівництві; 7 – Інформаційні технології; 8 – Історичні, соціокультурні, політико-правові та філософські аспекти розвитку архітектури і будівництва.
Професор Віталій ПЛОСКИЙ, завідувач кафедри архітектурних конструкцій КНУБА, доктор технічних наук розповів:
«Міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених «Буд-майстер-клас» КНУБА проводить із 2015 року. До пандемії коронавірусу до нас в університет приїжджали іноземні учасники зі Словаччини, Польщі, Німеччини та інших країн. Тож якості досліджень, які представляють молоді науковці у виступах, завжди приділялась пильна увага. Це стало ще більш актуальним і через те, що для збірника доповідей ми прагнемо досягти категорії А. Тому й частка англомовних доповідей буде збільшуватись».
Окрім наукової, конференція містила також експозиційну онлайн-програму, у рамках якої учасники мали можливість презентувати науково-технічні розробки, новітні будівельні матеріали та вироби, науково-методичні праці.
Результати роботи конференції на другому пленарному засіданні підсумували заступник голови наукового комітету конференції Віталій ПЛОСКИЙ, вчений секретар наукового комітету конференції, д.і.н., професор кафедри політичних наук і права КНУБА Василь ДЕРЕВІНСЬКИЙ, керівник робочого комітету конференції, д.т.н., професор кафедри архітектурних конструкцій КНУБА Володимир СКОЧКО, к.т.н., доцент Віра КОЛЯКОВА, к.т.н., доцент Сергій КОЖЕДУБ. Про особливості проведення секційних засідань виступили керівники секцій.
Організаційний комітет відзначив найкращі доповіді і вручив сертифікати учасника – студентам, аспірантам і молодим вченим, які виступали на пленарних і секційних засіданнях конференції та матеріали доповідей яких рекомендовано до видання у збірнику праць конференції, який матиме цифровий ідентифікатор DOI.