Новини,  НОВИНИ КНУБА

Архітектурна творчість і штучний інтелект: як застосування сучасних технологій вплине на архітектурну освіту

ХVI Всеукраїнська наукова конференція «Сучасна архітектурна освіта: архітектурна творчість і штучний інтелект» відбулась сьогодні на архітектурному факультеті. Вона стала першим заходом, присвяченим 95-річчю Київського національного університету будівництва і архітектури, який ми відзначатимемо у квітні 2025 року.

Участь у конференції, що проводилась в онлайн-форматі, взяли науковці, аспіранти, архітектори-практики – усі, хто переймається якістю архітектурної освіти і має досвід викладання. Загалом понад сто учасників із закладів вищої освіти Дніпропетровська, Луцька, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Полтави, Харкова й Києва, а також із Лісабонського університетського інституту – ISCTE, Португалія. На конференцію було надіслано 75 тез.

Головував на  конференції  декан архітектурного факультету професор Олександр КАЩЕНКО. Він зазначив, що взаємодія індивідуальної творчості та  можливостей штучного інтелекту в контексті розвитку сучасних програмних засобів і появи нових технологій можуть бути і викликом для освітньої галузі, і поштовхом до змін, які дадуть можливість вийти на новий рівень підготовки архітекторів.

Окреслити ефективні шляхи розвитку сучасної архітектурної освіти в Україні, обговорити методики творчої підготовки на основі узагальнення  підходів до викладання  на різних факультетах країни – таку мету ставили перед собою та учасниками організатори цієї конференції.

Попередній висновок уже відомий: впровадження штучного інтелекту в навчання необхідне для візуалізації, формотворення та інших проєктних завдань у процесі підготовки спеціалістів. Нові методики й підходи до навчання у сферах архітектури, дизайну та мистецтва мають уже враховувати цю потребу. Тож варто готуватись до запровадження в освітні програми  нових засобів проєктування: генераторів штучного інтелекту, нейромереж, віртуальної реальності,  доповненої реальності тощо.

У ході конференції розглядалися також прогнози розвитку можливостей архітектурного проєктування, а саме місце архітектора в новій технологічно доповненій реальності.

Більш докладно ознайомитися з матеріалами конференції можна буде  у  збірниках «Сучасні  проблеми архітектури та містобудування» та «Архітектурному віснику КНУБА».

Translate »