НАША НАДІЯ
Конкурс Олександра Фельдмана
Талановити архітектори – літератори
В Уманській громаді нагородили молодих літераторів.
Під час “Шевченківських читань”, 09 березня 2023 року в центральній бібліотеці відбулося урочисте нагородження молоді, яка стала учасниками Конкурсу молодих літераторів.
Серед номінантів відзначено студентку Архітектурного факультету кафедри АПЦБС гр. Арх-22А Коваленко Софію
Вітаємо нашу студентку із третім місцем номінації Поезія в молодшій віковій категорії!
Коли їй погано – прямує до моря,
Хоч вона його так боїться.
Їй здається: танцюють зорі
і ночами давно вже не спиться.
Їй так страшно у морі втонути,
Та лиш сумніви тягнуть на дно,
Дуже хоче у воду стрибнути
саме так, як це роблять в кіно.
Глибина відлякує усі нові ідеї
У той час, як шкіру лоскоче пісок;
Страшно дівчині від долі своєї –
Знову ставить на душу замок.
Найглибше море – всередині неї,
Дівча боїться своїх думок
Під загадкові ноти саксофону
Так звабливо танцює життя.
Його спів у дзвінках телефону,
Так звучить кохання почуття.
Ти знаєш, як я сильно люблю блюз,
Тому такі мелодії давно буденність.
У цьому є один великий “плюс”:
Натхнення, вічна злободенність.
Сьогодні може і симфонія твоя,
І грати мій етюд зовсім не хочеш,
Та тут саксофоністка досі я,
Тому ти знову фразами лоскочеш
Й уважно слухаєш, про що мелодія моя,
І знову в унісон закохано шепочеш.
У будь-якої болі насправді своя ціль:
З вогнем ти вже більше не граєш,
На висоті знов на мить завмираєш
І на рану теж не давно не сипеш сіль.
Медуз кольорових ти вже оминаєш,
З тих пір як боляче опіки знов лікував,
Але, як би ти гарно цю схему не знав,
Ти знову так палко й назавжди кохаєш
Хоч ще зовсім не загоїлись рани
Та любиш завжди мимовіль
Щоразу нагадують шрами:
У будь якої болі насправді своя ціль.
Це відчуття маніпулює нами,
Здавалось-бо, а то лиш тільки біль.
Шторм точно якось закінчиться
І як ти вижив у ньому – секрет
Що вже все, тобі теж не повіриться
А палубу вмить замінить паркет
Ти можливо досі не впевнений,
Що давно повернувся в тепло,
Але маєш знати напевне:
Це все точно дарма не було.
Після такої шаленої праці
Ти здобудеш раніше небачений хист
Як раніше не будеш! Рум’янцем
Та думкою тобі прийде лист,
Скаже якась чашка кави вранці:
Саме у цьому був весь шторму зміст.
Найуспішніша група 2022-2023 Архітектурного факультету АРХ-22А
Кафедра Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд.
23 березня 2023 року в центральному холі університету відбулось нагородження студентів – переможців конкурсу «Найуспішніша група факультету» за результатами I семестру 2022-2023 навчального року.
З вітальним словом до студентів звернувся проректор з навчально – методичної роботи Андрій Шпаков та нагородив відповідними відзнаками – грамотами й кубками студентів.
«Найуспішніша група Архітектурного факультету» – Арх-22А
Вітаємо декана факультету, заступників декана з виховної роботи, студентів, які перемогли в конкурсі, та бажаємо Вам великих перемог, незмінних успіхів, нових відкриттів і досягнень, упевнено йти вперед до нових цілей та звершень.
SHEBUILDS UKRAINE HACKATHON
У першому Хакатоні для українських студенток, організатором якого є канадська архітектурна компанія WZMH Architects за підтримки Міністерства освіти та науки України та Посольства України в Канаді взяли участь студентки кафедри АПЦБС.
40 найкращих команд-учасниць презентували ідеї та позмагалися за приз у розмірі $7000.
Метою заходу є об’єднання таланту і досвіду українських студенток у різноманітних програмах, щоб запропонувати інноваційні підходи до проектування та відбудови України з використанням IT, програмного забезпечення та будь-яких інших творчих рішень
Від кафедри АПЦБС прийняли участь три команди.
Команда №1
“DIM”
Пересада Єлізавета (Арх32-Б)
Полонська Дар`я (Арх32-Б)
Гуменюк Анна (Арх-32Б)
Нестеренко Олександр (ментор)
“Якщо коротко, DIM – це сучасне українське село 21 століття. Нові будинки це екологічні та самодостатні модулі, а інноваційне планування села за допомогою діаграми Вороного (названої в честь українського математика), дозволяє створити унікальне природнє і архітектурне середовище. Сучасність в основі якого є природній патерн.” Робота отримала 4 місце
Команда №2
“UAH”
Дзеблюк Анна (Арх42-А)
Марія Бабур (Арх32-Б)
Марія Паслова (Арх32-Б)
Марія Юфімцева
Представили ідею створення мережі реабілітаційних центрів, які б не були типовими закритими лікарнями, а навпаки відкритими інклюзивними публічними просторами та посіли 8 місце
Команда №3
Валерія Довженко
Наталья Ханон (Арх42-А)
Ніколь Сироцінська (Арх42-А)
запропонували ідею поширення 3д друку архітектурних форм.
Визначено переможців і призерів Steel Freedom 2022
3 грудня пройшов фінал студентського архітектурного конкурсу, в рамках якого були визначені кращі проєкти цього року. Цьогоріч в конкурсі прийняли участь студенти з 14 українських вишів, які розробили 89 проєктів відбудови дитячо-юнацької спортивної школи в м. Ірпінь із застосуванням металевих несучих та огороджувальних конструкцій. В рамках фіналу 10 команд провели презентації своїх робіт перед провідними архітекторами та експертами в сфері проєктування і девелопменту України, які й визначили переможців конкурсу. Серед переможців вітаємо студентів Київського національного університету будівництва та архітектури.
1 місце посіла команда I-227 під керівництвом студента кафедри Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд Дмитра Боровика. Нагадаємо, що минулого року команда Дмитра також вийшла у фінал, але отримала друге місце. З кожним роком наші студенти набирають обертів і покращують свої професійні здібності. Склад команди Боровик Дмитро, Племянник Ростислав, Насінська Анастасія. Куратор – Андропова Ольга Володимирівна. Їх досягнення відзначила компанії ЛІРА САПР, і подарувала приз Річні ліценції на використання ПК ЛІРА САПР. Також команда отримала Приз від компанії AVG. Компанії AVR development запросила команду відвідати місто Львів та об’єкти компанії, де спеціалісти та автори реалізацій зможуть провести екскурсію та поділитися своїми практиками та технологіями, які застосовували під час будівництва.
Приз від GRAPHISOFT CENTER UKRAINE (офіційні комерційні ліцензії Archiсad, рекомендації на стажування до найбільших архітектурних компаній України – клієнтів GRAPHISOFT Center Ukraine, а також курси і навчання від світових архітекторів на порталі GRAPHISOFT Learn) та Приз від компанії Trimble Solution / Tekla Structures / SketchUp (Річна підписка на SketchUp studio + сертифікат на навчальний онлайн Базовий курс “Основи роботи з Tekla Structures” + приємні подарунки від Trimble) отримала команда І-344 студенти Філіпчук Олександра, Клименко Олексій, Рибальченко Ганна. Куратор – Цюпин Євген Іванович (Київський національний університет будівництва та архітектури)
Найкращі магістри 2022
3. Організація термінала на основі
Оксана Оксюковська
Дипломна робота студентки Оксюковської О.В. на тему: “Принципи формування пасажирський терміналів аеропортів на прикладі м. Гостомель”
Керівники: завідувач кафедри АПЦБС д-р арх. проф. Куцевич. В.В, доц. Зенькович Н.Г. доц. Яновицький. Е.Л. доц. Бридня Л.Ю. ас. Галак К.Т.
27 листопада відбувся фінал STEEL FREEDOM 2021
в рамках проведення Steel Freedom Architecture Festival
що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу
та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів, глядачів
Кафедра архітектурного проектування цивільних будівель і споруд дуже пишається, адже більшість призових місць взяли наши студенти
Відзначемо проекти студентів, що навчаються на нашій кафедрі.
За результатами голосування журі цьогорічним переможцем STEEL FREEDOM в категорії Створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development) стала студентка
Київського національного університета будівництва і архітектури,
Кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд
Мелешко Олена
1 місце
C-423
Найуспішніша група 2021 Архітектурного факультету АРХ-22Б
Кафедра Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд.
Відбулося нагородження академічних груп факультетів КНУБА, які перемогли за результатами зимової сесії 2020/2021 н.р. у конкурсах “Найуспішніша група факультету” та “Найуспішніша група КНУБА”.
Студенти академічної групи АРХ-22б стали переможцями у номінації “Найуспішніша група Архітектурного факультету.
Вітаємо наших студентів з перемогою! Бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог!
Магістри 2021
Студентки кафедри Архітектурного Проектування Цивільних Будівель і Споруд отримали подвійний диплом у Державному Університеті Люблінська Політехніка
Цегельна Анастасія
Мультифункціональний центр на основі бібліотеки.Проект розроблений на території Нижня Теличка в м. Києві, в промисловій зоні, гавані річки Дніпро. За генпланом Києва 2025 року територія Телички є громадською зоною. Тому також був розроблений загальний генплан розвитку території. Проектування мультифункціонального центру базувалося на аналізі досвіду проектування подібних споруд.
Основною ідеєю було створити будівлю як громадський центр, що був би доступний для різних груп населення. Функціональне зонування будівлі: Громадська зона, бібліотека, багатоцільові зали, зона коворкінгу, кафе та зона розваг. Реновація будівлі та території зводилося до принципу «Less is more». Окрім самої будівлі було проведено реновацію території: облаштування паркінгу перед будівлею, облаштування набережної, створення виставкового простору та створення зон відпочинку.
Александренко Тетяна
Запропонована модель розвитку ділянки території промислової зони «Нижня Теличка» та проекту яхт-клубу, які знаходиться на березі Дніпра, в центрі міста, на перетині магістралей, ще й Ботанічний сад поруч. При формуванні яхт-клубу враховані такі основні фактори: природно-кліматичні, містобудівні, типологічні, екологічні, соціальні, об’ємно- просторові та інженерно-конструктивні.
Пікулєва Анастасія
Розроблено проект ренновації території Нижня Теличка у Голосіївському районі міста Києва. Проаналізувавши територію та будівлю гуртожитку Деревообробного коледжу, обрану для реконструкції, було вирішено залишити основну функцію будівлі – житлову та надати їй сучасний стиль. Вибраною функцією є колівінг у складі з коворкінгом. Розроблені нові планувальні рішення, що відповідають сучасним вимогам, оновлено фасади та генеральний план території. Основною ідеєю проекту було повернення набережної людям.
Місце біля води відкриє жителям колівінгу естетичний вид з вікон та можливість прогулятися вздовж набережної в будь-який час.
Аудиторія – програмісти, стартапери, молоді підприємці, представники креативних індустрій – цільова аудиторія громадського центру “Теличка”.
Сучасні люди живуть у середовищі, де традиційні практики організації життя в місті працюють не так ефективно, як слід. Зміна ставлення до приватності через соціальні мережі, відкритість до нових можливостей, бажання зробити кар’єру, висока мобільність – все частіше притаманні сучасній людині. В той же час існує потреба бути частиною громади, бути оточеним однодумцями, бути частиною навіть тимчасової сім’ї – людей, які живуть поруч з вами. Перечислені потреби закриває новий тип житла – колівінг.
Найкращі студенти 2020
За високі здобутки у навчанні, вагомий особистий внесок, активну участь у житті університету та з нагоди Дня студента відзначено наступних студентів кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд:
Бура Надія
студентка АРХ-32А
Мелешко Олена
студентка АРХ-42А
Боровик Дмитро
студент АРХ-42Б