![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/10/Сертификат4_.png)
КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВПЛИВ КУЛЬТУРИ Й МИСТЕЦТВА НА ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ЧАСУ»
К.т.н., доцент кафедри дизайну Пилипчук О.Д. та студенти 6 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Кисла Т., Пісьмак М. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Вплив культури й мистецтва на ціннісні орієнтири цивілізації в умовах воєнного та післявоєнного часу», що проходила 30-31 серпня 2022 року в ISMA University of Applied Sciences (Riga, the Republic of Latvia) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.
Вони отримали сертифікати із зазначенням обсягу підвищення кваліфікації (15 годин – 0,5 кредиту ECTS) та збірник тез міжнародної науково-практичної конференції з надрукованою роботою «Incorporating inclusive principles in universal design in the design of social service centers» / «Впровадження принципів інклюзивності в універсальному дизайні при проєктуванні центрів соціального обслуговування».
У повоєнний період зростає кількість людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні; орієнтуванні, отриманні послуг та інформації, зокрема особи з інвалідністю. Збільшується та посилюється навантаження на роботу центрів соціального обслуговування, де однією із проблем громадських місць є неможливість самостійного відвідування та використання їх людьми, що належать до маломобільної групи населення: з тимчасовими або постійними функціональними порушеннями (інвалідністю); особи похилого віку; вагітні жінки; батьки з дитячими візочками. Поява концепції універсального (інклюзивного) дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні нежитлових будівель соціального призначення набуває нового значення. У сучасному дизайні концепція універсального дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні будівель соціального призначення є досить актуальною. Сьогодення нам диктує нові правила та умови – дизайн повинен бути простий та інтуїтивно зрозумілий будь-якій особі незалежно від рівня концентрації уваги на певний момент, віку, особистого досвіду, лінгвістичних навичок, освіти, бути максимально зручнішім, без необхідності адаптації, або спеціальних, окремих засобів.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/3-6.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/4-6.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/5-5.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/10/Кн_7.10.22_63-1-75x75.jpg)
Особливості вступної кампанії 2022 у КНУБА
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/photo_2022-11-03_14-11-28-2.jpg)
Міжнародна науково-науково-практична конференція “Руйнівні наслідки війни в Україні: перспективи подолання та відбудова”
3 Листопада, 2022![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/knu_uman1_37-500x380.jpg)
Осінні барви Умані
11 Жовтня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/1-11-500x380.jpg)