ШЛЯХ ДО КНУБА
Кожного року, на початку літа у КНУБА вступають сотні юнаків і дівчат. І я, як голова Приймальної комісії, маю змогу оцінювати та аналізувати рівень їхньої загальної підготовки, бажання вчитись та зацікавленість сучасними будівельними професіями. Я щиро радію, коли бачу, що до нашого університету приходить талановита молодь. Сьогодні це- покоління, народжене наприкінці 90-х – початку 2000-х. За даними офіційної статистики саме в ці роки в Україні спостерігалось різке зниження народжуваності , а відповідно – випускників шкіл сьогодні менше, ніж зазвичай. Тож, вищі навчальні заклади вимушені змагатись за тих, хто має бажання отримати вищу освіту. Адже від того, як виконає виш державне замовлення на підготовку фахівців визначених спеціальностей, залежить його фінансування. У минулому році наш Університет – один з небагатьох в Україні – повністю виконав державне замовлення. Цьому передувала
велика робота факультетів, кафедр, нашого відділення довузівської підготовки, яким керує Наталія Борисівна Бурдейна – людина творча і небайдужа. Саме це відділення довузівської підготовки планує та влаштовує зустрічі деканів факультетів, завідуючих кафедрами, наших викладачів та студентів зі старшокласниками у школах, коледжах, професійно-технічних училищах Києва та області. У березні цього року наші викладачі відвідали навчальні заклади Кам’янець-Подільська та Житомира. Також ми- активні учасники всіх традиційних ярмарок професій , які проводять центри зайнятості. Цього року ми розповідали про наші можливості на таких заходах у Фастові, Білій Церкві, Борисполі, Баришівці та Славутичі.
Тож профорієнтаційна робота триває. Враховуючи те , що конкуренція між вишами Києва, особливо з інженерних спеціальностей – велика, розслаблятись не варто.
До майбутніх абітурієнтів треба доносити виразні переваги навчання саме у нашому виші, а це, перш за все,- високоякісна освіта, можливість навчатись за рахунок бюджету та отримувати стипендію за умови хороших оцінок, до того ж – компактне студмістечко, де бажаючим надаються місця у гуртожитку, військова кафедра з її очевидними плюсами. Цікаві напрацювання є у довузівській підготовці : наприклад, серед абітурієнтів популярні денні, вечірні та очно-заочні курси – там університетські викладачі допомагають підготуватись до ЗНО, до вступу до нашого вишу як на інженерні спеціальності, так і на творчі. А ще очевидні переваги КНУБА – в успішному працевлаштуванні : на наших випускників чекають в провідних будівельних компаніях, адже ця галузь в Україні активно працює , є основою для
понад двох десятків інших напрямків економіки. Я це спостерігаю зсередини, бо вже кілька років поспіль вхожу до керівництва Будівельної палати України та Академії будівництва України. І ми тісно співпрацюємо з цими організаціями.
Звичайно, традиційними – восени та навесні- стали у нас Дні відкритих дверей, коли абітурієнти можуть поставити запитання викладачам, дізнатись, як складати іспити з деяких предметів, та навіть взяти безпосередню участь у пробних творчих конкурсах на кшталт тих, які відбуваються при вступі до КНУБА.- Останній День відкритих дверей відбувся в березні.
І треба сказати, що викладачі, співробітники, студенти, не дивлячись на примхи погоди, тепло приймали гостей. До речі, наші численні потенційні абітурієнти цікавилися не лише спеціальностями, за якими можна навчатися в університеті, а й тим, які секції та гуртки у нас працюють , якими видами спорту займаються наші студенти.
У 2018 році КНУБА розпочинає набір студентів на дві нові спеціалізації: міське будівництво і господарство та автомобільні дороги і аеродроми. Для цього створено новий, сьомий факультет – урбаністики та просторового планування. Я думаю, він має гарні перспективи. Втім, як і всі наші факультети.
Американський режисер Нора Ефрон колись дуже влучно зазначила: «Освіта- це генеральна репетиція перед справжнім життям». Можна до цього лише додати , що саме від нас, освітян, залежить, щоб така репетиція пройшла успішно.
Ректор П.Куліков