Новини,  НОВИНИ КНУБА

«Metaverse – віртуальні технології трансформації сучасності»: підсумки міжнародної конференції

У КНУБА відбулась фахова дискусія, в ході якої учасники формували комплексне розуміння впливу імерсивних технологій на майбутнє суспільства, зокрема на проблеми, пов’язані з формуванням нових цифрових юрисдикцій, етичними стандартами, правовими та соціальними аспектами, на які необхідно зважати у зв’язку з цими змінами у різних сферах, зокрема й будівельній. Міжнародна науково-практична конференція «Metaverse – віртуальні технології трансформації сучасності» як платформа для обміну ідеями та досвідом між експертами, науковцями і практиками з різних країн стала не лише способом дізнатись багато нового про можливості, перспективи та загрози таких технологій, а й встановити нові партнерські зв’язки, які сприятимуть появі нових ідей, рішень і відкриттів.

Серед тем, які перебували у фокусі учасників конференції, – правове регулювання імерсивних технологій, цифровий маркетинг у метавсесвіті, актуальні проблеми використання штучного інтелекту та віртуальні технології в різних галузях.

Під час відкриття конференції ректор КНУБА Олексій ДНІПРОВ зауважив:

«Використання технологій віртуальної реальності – дуже важлива сьогодні тема загалом для України, в контексті багатьох трансформаційних процесів, і для сфери будівництва та архітектури зокрема. Наше суспільство вже увійшло в метавсесвіт, ми щоденно активно використовуємо сучасні технології і штучний інтелект у різних сферах. У нашій сфері це дає можливість вдосконалювати процеси проєктування, дизайну та безпосередньо будівництва. Нещодавно ми створили лабораторію віртуальної реальності на архітектурному факультеті університету. Для нас важливо, щоб ці технології правильно використовувались в освітньому процесі, щоб наші випускники були фахово підготовлені та конкурентоспроможні на ринку, який постійно розвивається і в Україні, й у світі».

Директор інституту передових оборонних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського Юрій ЄХАНУРОВ сказав:

«Прагматики мають швидко опановувати нове бачення світу, а в ньому на перше місце виходять адаптивність, гнучкість і вміння першим застосовувати проривні технології. Метавсесвіт досить швидко стане паралельним виміром існування для сотень мільйонів людей, поєднає фізичну економіку з цифровою». Він також зауважив, що для нього як людини, яка 24 роки присвятила будівництву, дуже приємно бути учасником такого заходу саме в цьому університеті. Доповідь Юрія Єханурова, якою відкрилась конференція, була присвячена метавсесвіту та блокчейну.

Із цікавою доповіддю про 3D-економіку на конференції виступив Артем ЧИГРИНСЬКИЙ – СЕО технологічної компанії Advin Global, засновник продуктових IT-компаній: VRNOW — реабілітаційні VR-симулятори для військових та цивільних, що втратили кінцівки, ShopAR – сервіс доповненої реальності для E-commerce брендів.

Про правові аспекти регулювання простору та відповідальності у метевсесвіті розповів Олександр РАДУТНИЙ – доцент кафедри кримінального права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Харків.

Про платформу віртуального і імерсивного навчання розповів Nav GUPTA – генеральний директор і засновник компанії Chaarmi Worlds Inc., яка розробляє «Wordpress» для створення галактики Metaverse.

Маркетинг доповненої реальності в метавсесвіті був темою доповіді Philipp A. RAUSCHNABEL   професора цифрового маркетингу та медіаінновацій в Університеті федеральних збройних сил у Мюнхені, галузевий експерт, науковець, спостерігач за тенденціями на тему гарнітур змішаної реальності, метавсесвіту, просторової мережі, доповненої та віртуальної реальності.

Ризики законодавства ЄС про штучний інтелект окреслив у виступі Tyler L JAYNES  –  голова робочої групи з нагляду за етикою АІ (C/AISC/AIEO) IEEE SA Університет Юта Веллі, Орем, Юта, США; член дослідницької групи Центру штучного інтелекту та цифрової політики.

Підтримку прогресивних поглядів на використання імерсивних технологій в освіті та науковій сфері у співпраці з КНУБА висловили ректор Маріупольського державного університету Микола ТРОФИМЕНКО, в. о. ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України Олександр ПИЖОВ, ректорка Університету трансформації майбутнього Зоряна ГБУР.

За результатами конференції буде виданий збірник доповідей із присвоєнням канадського ISBN та DOI. Нагадаємо, що тези доповідей приймаються до 1 грудня 2024 року на адресу oleksii.kostenko@sciformat.com. Детальніше про вимоги до оформлення – на сайті конференції https://metaverse-konferenciya-an1cb07.gamma.site/

На завершення роботи конференції ректор КНУБА Олексій Дніпров висловив окрему подяку ініціаторові її проведення та співорганізатору – Олексію КОСТЕНКУ, президенту ГО «Асоціація Metaverse-UA».

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram