НОВИНИ АРХ

Польсько-українська монографія про творчість видатного фотохудожника Сергія Белінського здобула нагороду в США

Публікація «В добрій і лихій долі. Стилістичні трансформації фотографії Сергія Белінського» (автори – проф. Анета Павловська разом з українськими авторами – Юлією Івашко та Олександром Івашко) була нагороджена та пройшла до фінального етапу фотоконкурсу – International Photography Awards в Сполучених Штатах Америки. International Photography Awards (IPA) — це масштабний глобальний фотоконкурс, метою якого є відзначення досягнень найкращих фотографів світу, виявлення нових та нових талантів і сприяння цінуванню фотографії. Переможці отримують статуетку Lucie Awards і грошові призи під час щорічного гала-концерту в Лос-Анджелесі. Видання «В добрій і лихій долі. Стилістичні трансформації фотографії Сергія Белінського» разом із критичним текстом професорки Лодзького університету Анети Павловської опублікували у видавництві Лодзького наукового товариства за фінансової підтримки Лодзького університету. Всю монографію оцінюють як книжковий артефакт. Хоча, звісно, найсуворішою оцінкою є чудові світлини Сергія Белінського, який воює на передовій російсько-української війни. Однак слід підкреслити, що книга є результатом циклу виставок фоторобіт Сергія Белінського під загальною назвою «І світло у темряві світить, і темрява не огорнула його», започаткованої виставкою у Галереї Лодзького університету, а потім наступні презентації фоторобіт в університетах в Остраві, Опаві, Познані та Лодзькому технічному університеті. Професор Павловська була їхнім куратором і організовувала наукові панелі, присвячені воєнному конфлікту в Україні та перспективам відновлення збитків від війни. Кураторську діяльність підтримали професор Юлія Івашко (Київський національний університет будівництва та архітектури), яка є гостем в Інституті історії мистецтв Лодзького університету завдяки стипендії Лодзького університету для науковців з України, фінансується в рамках конкурсу Excellence Initiative – Research University.

Translate »