Мельников Микола Прокопович

Мельников Микола Прокопович (1908 – 1982). Закінчив Київський будівельний інститут (КІБІ-КНУБА) у 1934 році.

Був направлений на роботу до Москви, де вже через 10 років очолив Центральний науково-дослідний і проектний інститут будівельних металоконструкцій в Москві.

Доктор наук, член-кореспондент, дійсний член Академії наук СРСР, був нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, двома орденами Трудового Червоного прапора, Знак пошани. Йому було присуджено Ленінську та чотири Державні премії СРСР. Мельников – автор понад 130 вагомих конструкторських робіт для різних галузей промисловості.

Під керівництвом М. П. Мельникова інститутом були розроблені конструкції усіх доменних печей, включаючи першу в світі цільносварну доменну піч, конструкцію першого в світі атомного реактору, нові типи мартенівських, конверторних, електросталеплавильних цехів.

Микола Прокопович Мельников керував інститутом 38 років, до 1982 року. Після його смерті інститут було названо його іменем.