![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-16_14-05-32.jpg)
Музей води
25 червня 2024 року студенти 1 курсу спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» відвідали Музей води.
Музей води – експозиція в самому центрі міста, розташована в відновленій вежі київського водогону та підземному резервуар. Метою створення центру є покращення інформованості населення стосовно цінностей водних ресурсів та поглиблення усвідомлення важливості їх збереження та раціонального використання. Експозиція центру розповідає про роль води у природі та житті людей, про історію Київського водогону, технології очищення та транспортування води до споживача, водовідведення та очищення стічних вод. Також в експозиції є ігровий майданчик.
Центр розміщено у відновлених спорудах першого київського централізованого водогону: водонапірних баштах, побудованих в 1872 та 1876 роках (архітектор Олександр Шіле), та підземному резервуарі чистої води.
Башта, в якій знаходиться вхід до закладу, збудована у 1875—1876 роках і реконструйована 2003 року за первісними кресленнями із відновленням пожежної каланчі. Має висоту 29 метрів.
Сусідня башта, збудована у 1871-72 роках та розібрана у 1939-40 роках, була відновлена також за старовинними кресленнями. У цій башті розміщено адміністрацію центру.
Основна експозиція розміщується у приміщенні колишнього підземного резервуару чистої води, побудованого 1909 року. Резервуар було збудовано після переходу міста на артезіанське водопостачання з метою кращого забезпечення містян водою.
Автором виставкової експозиції є дизайнер з Данії Карстон Моллер.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-46-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-06-847x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-10-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-12-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-16-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-21-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-24-1024x768.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-26-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-34-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-37-576x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-40-576x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-25_10-07-43-576x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/fak-gysut-75x75.jpg)
Візитівка факультету
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/0-02-05-82bdabd29b37405415bd3ecd7bcf89467bb6127937bf724c125d78de82ff1ae2_3f9914543ae533aa-500x380.jpg)
Студент КНУБА – срібний призер Чемпіонату Києва з гирьового спорту
7 Листопада, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Маркування-харчових-продуктів-1-500x362.jpg)
Участь кафедри ТКД в online-зустрічі «МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
2 Березня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/09/370621880_309014285115043_492612874811546585_n-500x380.jpg)