День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років — як єдине державне свято замість двох різних знакових дат. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.
8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю
У День пам’яті та перемоги Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом. При цьому, не менше за військових, заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій, в тому числі – діти війни та примусові робітники. Адже війна – це не тільки танки, гармати й масштабні бої, а й мільйони зламаних, загублених людських життів.
У Київському національному університеті будівництва і архітектури до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років пройшла акція під гаслом «Ніколи знову!». Біля Меморіалу зібралися ректор КНУБА, проректори, викладачі, співробітники й студенти. У вітальному слові ректор КНУБА Петро Куліков запросив усіх згадати подвиг героїв хвилиною мовчання. Учасники акції поклали квіти до пам’ятного меморіалу на центральній площі КНУБА.
Друга світова війна закінчилася, та її відгомін був чутним десятки років. На жаль, історичні паралелі проглядаються з сьогоднішніми на Сході України. Тому наше суспільство потребує чесного переосмислення свого минулого.
Ми завжди пам’ятатимемо подвиг солдатів і офіцерів Другої світової війни! Але сьогодні українці в черговий раз збирають усю міць, мужність і безстрашшя у боротьбі за власну державу. І сподіваються, що це допоможе відстояти Україну й утвердити її як європейську державу! Ніколи знову! Пам’ятаємо! Перемагаємо!
Інформаційний центр