Богацький Г.П.

Георгій Пилипович Богацький (06.05.1918-22.11.1974)

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри міського будівництва (1953-1974), декан факультету міського будівництва (1955-1959), проректор з наукової роботи (1969-1974).

Народився 6 травня 1918 року в місті Катеринослав (потім – Дніпропетровськ, нині – Дніпро) в родині робітничого. У 1934 році Георгій Пилипович закінчив семирічну школу та вступив до транспортного політехнікуму, після першого курсу перевівся на четвертий курс індустріального робітфаку, який закінчив у 1936 році.

В тому ж 1936 році вступив до Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту, факультет промислового і цивільного будівництва. Під час навчання брав участь у редакції стінної газети, а також працював у архітектурному гуртку. За активну участь в роботі гуртка та відмінне навчання у 1940 році був нагороджений поїздкою до Москви та Ленінграду «для ознайомлення з пам’ятниками архітектури та мистецтва».

У 1941 році, коли почалась війна, був направлений на навчання у військово-інженерну академію. Війну закінчив у званні майора, пройшовши шлях від командира стрілецької роти, командира саперної роти до начальника штабу інженерного батальйону. За бойові заслуги нагороджений орденами Вітчизняної війни 2-го ступеня і Червоної Зірки, двома польськими Срібними Хрестами Заслуги, багатьма медалями.

Повернувся до цивільного життя у 1946 році, почав працювати старшим інженером в Міністерстві житлового будівництва УРСР.

У жовтні 1947 року поступив до аспірантури Київського інституту цивільних інженерів, навчання суміщав з викладацькою роботою на посаді асистента. Закінчив аспірантуру у 1950 році та залишився на викладацькій роботі на кафедрі міського будівництва. В тому ж році йому було присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, а з 26 вересня 1953 року був затверджений у вченому званні доцента.

Г.П.Богацький стояв у витоків заснування спеціальності «Міське будівництво та господарство» разом з професором А.Є.Страментовим. Це було у 1948 році.

В 1953 році доцент Богацький очолює кафедру міського будівництва КІБІ, а в 1955 році стає деканом факультету міського будівництва і господарства.

Кафедра під керівництвом Георгія Пилиповича провела велику роботу по зміненню направленості курсового проєктування та наближенню його до вимог виробництва, були розроблені нові завдання та методичні посібники, підвищено вимоги до змісту та графічного оформлення студентський проєктів. Починаючи з 1962 року комплексні реальні дипломні проєкти виконувались за замовленнями міських організацій для їх подальшого втілення. Про передовий досвід кафедри міського будування КІБІ в свій час писали журнали «Америка», «Україна» та багато інших.

З 1969 року Богацького призначають проректором Київського інженерно-будівельного інституту з наукової роботи. В тому ж році він очолив лабораторію по проєктуванню сільських населених пунктів.

У 1971 році Богацький захистив докторську дисертацію, 7 липня 1971 року Вища атестацій на комісія присудила Георгію Пилиповичу ступінь доктора технічних наук та затвердила його у вченому званні професора по кафедрі міського будівництва.

Напрям наукової діяльності – удосконалення транспортного обслуговування населення та інженерного благоустрою міст і населенних пунктів.

Ім’я професора Г.П.Богацького добре відоме містобудівникам країн колишнього Радянського Союзу, а також Болгарії, Польщі, Угорщини та інших, де працюють його учні.

Богацький Г.П. – автор 100 понад наукових робіт. Основні праці – «Інженерне устаткування та благоустрій вулиць» (1957), «Міські вулиці і міський рух» (1967), «Курсовое проектирование  по градостроительству» (1968).

Георгій Пилипович пішов у засвіти 22 листопада 1974 року. Похований на Байковому кладовищі в місті Києві (ділянка 1).

100-річчю з дня народження Г.П.Богацького своїми спогадами на сторінках газети поділився професор Є.О.Рейцен

Газета “Архітектура і будівництво” №7-9, червень 2018 року 

 

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux