![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-47-57-1140x855.jpg)
Професійна екскурсія студентів Будівельного факультету КНУБА
22 листопада кафедра Опору матеріалів із студентами спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія, освітньої програми «Промислове і цивільне будівництво», вивчаючи сучасні технології реконструкції будівель та створення розрахункових моделей елементів конструкцій, відвідали реконструкцію промислової будівлі з унікальними підходами до будівництва. У сучасних реаліях щільної забудови міста постає необхідність освоєння підземних просторів під різноманітні цілі: комерційна нерухомість, складські приміщення, паркінги, укриття та бомбосховищах. Все це потрібно виконувати у стиснених умовах (в умовах щільної існуючої забудови), а головне неруйнівними методами.
На екскурсії головний інженер асоціації “Реконфісс”, випускник кафедри міського будівництва КНУБА Забродський Андрій Володимирович пояснив особливості облаштування нульового поверху промислової будівлі з використанням технології вдавлювання паль.
Основні питання доповіді:
– новітня технологія влаштування шпунтових огороджень та їх гідроізоляція;
– заповнення порожнин у ґрунтовому масиві, цементація слабких ґрунтів під тиском методом контрольованого ін’єктування;
– компенсація просадок та керована несуча здатність паль;
– освоєння підземного простору під існуючими будівлями, в тому числі з можливістю не виводити їх з експлуатації на період спеціальних робіт, робота з аварійними спорудами.
Екскурсія розпочалась з інформативної презентації методики влаштування збірної залізобетонної шпунтової огорожі, розробки котловану та технології вдавлювання паль методом статичного занурення гідравлічним пристроєм.
Студенти побачили на практиці як можна поєднувати сучасні технології з класичними методами, як важливо поєднувати теоретичні розрахунки з практичними підходами, як боротись з непрогнозованими процесами, що можуть виникати під час будівництва.
Учасники екскурсії повернулись до університету з новими ідеями, натхненням, гарним настроєм і бажанням вивчати, досліджувати і впроваджувати нові технології в будівництві.
Дмитро Левківський
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-48-15-1024x768.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-48-24-1024x768.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-48-41-1024x576.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-49-01-1024x576.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-49-06-1024x576.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-24_11-48-02-1024x768.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/img_3702-75x75.png)
РЕГЛАМЕНТ ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ
Вам також може сподобатись
![Книга Пошани КНУБА, Бабич, Пісьмак](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/1-1-500x380.jpg)
КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – ВИПУСКНИЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 022 ДИЗАЙН ЗАНЕСЕНІ ДО “КНИГИ ПОШАНИ” КНУБА (2022)
17 Січня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/v2-500x380.jpg)
ЧЕТВЕРТА МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “ЕКОЛОГІЯ. РЕСУРСИ. ЕНЕРГІЯ”. ДРУГИЙ ДЕНЬ.
23 Листопада, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/10/IMG_3343-2-500x380.jpg)