Студенти і викладачі ФУПП КНУБА спільно з колегами з німецьких університетів беруть участь в Семінарі «Drohobych Level Up I»
У рамках Програми DAAD Ukraine digital три німецькі університети: RPTU Kaiserslautern, BTU CottbusSenftenberg і TH Lübeck за підтримки DAAD у 2022 році розпочали проект цифрової навчальної платформи ReConstructionModules and integrated urban development, яка пропонує для українських студентів навчальні курси з реконструкції та розвитку міст.
Факультет урбаністики та просторового планування КНУБА разом з українськими університетами-партнерами ЛПНУ, ОДАБА, ХНАУЕ, ЧНУ, ППНУ вже вдруге бере участь в проектах програми. Для нас і наших студентів це чудова можливість взяти участь у німецько-українських навчальних форматах та семінарах під керівництвом лекторів та експертів як з німецької, так і з української сторони.
Цьогорічний семінар «Drohobych Level Up I», що розпочався в вересні і триватиме до кінця цього року, присвячений розробці Інтегрованої концепції розвитку історичного центру Дрогобича.
Під час програми українські студенти під керівництвом викладачів з університетів RPTU Kaiserslautern, BTU CottbusSenftenberg і TH Lübeck, Prof. Dr. Detlef Kurth, Prof. Dr.-Ing. Silke Weidner, Prof. Frank Schwarzte, Dipl.-Ing. Christoph Wessling, Dr. Sepideh Zarrin Ghalam, Poliksen Qorri-Dragaj, Dr. Martina Stepper опановуватимуть принципи і підходи інтегрованого просторового планування. Практичні навички студенти набуватимуть разом з командою тренерів, викладачів з RPTU Kaiserslautern-Landau Анною Кузишин і Яною Максимчук-Хагельштайн та викладачів КНУБА Любов’ю Апостоловою-Соссою і Марією Грищенко.
Першим етапом роботи над Інтегрованою концепцією розвитку історичного центру Дрогобича став передпроектний секторальний аналіз, тож для кращого занурення в контекст і вивчення міського середовища середмістя з 2 по 6 жовтня група студентів і тренерів відвідали Дрогобич і провели серію натурних досліджень та інтерв’ю з місцевими активістами, митцями, представниками муніципалітету і містянами. Дрогобич – унікальне місто з давньою історією і багатою культурною спадщиною, тож робота на місцевості принесла багато цікавих та несподіваних відкриттів. Проведені урбаністичні дослідження дозволили краще розуміти особливості розвитку планувальної структури міста та формування його забудови. Робота над проектом триває, тож ми триматимемо вас в курсі про подальші кроки!
Дякуємо за підтримку і допомогу нашим німецьким колегам з RPTU Kaiserslautern, BTU CottbusSenftenberg і TH Lübeck, а також громаді міста Дрогобич за теплий прийом і допомогу у проведенні дослідження!
Тих, хто хоче більше дізнатись про програму, запрошуємо відвідати освітню платформу – ініціативу шкіл планування та архітектури в Німеччині для підтримки українських студентів і науковців Pan for Ukraine: https://www.panforukraine.de/
В.о. завідувача кафедри міського господарства
ФУПП КНУБА
Любов Апостолова-Сосса