![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_199.jpg)
Вишиванка – оберіг щасливої долі
Днями українці святкували день вишиванки. В Київському Національному університеті будівництва і архітектури під час святкових заходів пройшов показ вишиванок та українських сувенірів, зроблених доцентом кафедри інформаційних технологій, доктором філософії з комп`ютерних наук Юлією Володимирівною Рябчун. Сама майстриня родом із Полтавщини. У 2010 році закінчила Київський національний університет будівництва і архітектури. 2021 року захистила звання Доктора філософії зі спеціальності 122 – Комп`ютерні науки. Та незважаючи на таку сучасну спеціальність, із задоволенням займається у вільний від занять та домашніх справ час вишиванням. Адже така творчість наповнює життя змістом, стає свого роду медитацією.
Вишивати ще в шкільні роки її навчила бабуся з Полтавщини. Перші дитячі роботи – торбинки, серветки. Вишивала для власної оселі, а далі – на подарунки рідним та друзям. Потім були подушки, картини… А тепер вишиванки. Адже це – оберіг, символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, національної гордості, порядності, чесності, любові. Ось таке прекрасне хобі у викладачки КНУБА Юлії Рябчун. Побажаємо їй успіхів у такій шляхетній справі. Нехай її роботи радують око ще не одного покоління студентів КНУБА.
Поки що не всі розуміють реальне значення вишитої сорочки, але все одно хочуть мати таку річ, щоб одягнути хоча б у свята, поринути у святковий настрій та традиції. Є такий вислів – «народжений в сорочці». Саме вишиті вручну сорочки вважалися обереговими. Вишивальниця довгими днями та ночами кожним стібком вкладала найкращі побажання майбутньому власнику. І перебуваючи в такому майже медитативному стані, жінка «зашивала» в сорочку побажання злагоди, достатку, здоров’я та щасливої долі для своїх рідних.
Українські традиції – одні з найгарніших у світі. І в наших з вами силах поширити їх… Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і які чудові символи вона має!
Інформаційний центр
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_190.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_193.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_188.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_189.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_225-1.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_316.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_317.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_319.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_320.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_321.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_322.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_324.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_325.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_318.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_315.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/knu_vыsh_358.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/afysha-normal-1-75x75.jpg)
«Твоя кров рятуватиме життя»
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Диплом-Жеребчук-500x380.jpg)
Перемога в змагальній програмі Performance cheer double
28 Березня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/ZAPROSHENNYA_2022_ukr_02_a_sm-500x380.jpg)
КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНА АРХІТЕКТУРНА ОСВІТА ХІV»
7 Листопада, 2022![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_2023-04-20_16-26-58-500x380.jpg)