![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/поранений-Шевченко-1.jpg)
Тарас Шевченко і сучасність. Вшановуємо, вклоняємося, пам’ятаємо…
«Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Т.Г.Шевченко
Ці слова,великого Кобзаря, наразі дуже актуальні – український народ спільно зі Збройними Силами України відстоює державну незалежність, суверенне право на європейський вибір розвитку країни.
9-10 березня, в Україні, традиційно,відзначаються Шевченківські дні.
Вшанування Велетня національного духу, звернення до його творчості та її популяризація є основою нашої державності. Шевченкова творча спадщина – це академія нашого народу, де сконцентровано все: мова, історія, звичаї та традиції, мораль, етика й естетика, національна філософія, основи українознавства та державотворення, найвища духовність, наше минуле, сучасне і майбутнє. Саме Шевченко зберіг і повернув народу його голос — українську мову.
Тарас Шевченко – це завжди сучасно, це – центр нашого культурно-історичного світу, волею історії пов’язаний з Україною.
Внаслідок розв’язаної Росією війни, постійних бомбардувань українських міст і сіл, в умовах руйнувань посилилась роль українського Пророка у пробудженні й становленні національної свідомості українців, їх патріотичного піднесення та єднання у боротьбі за життя та незалежність країни.
Тарас Шевченко не був політиком, але на його ідеях сформувалась свідомість й світогляд нації. Він не був полководцем, але його слово підняло до збройної боротьби тисячі українців, які по-шевченківськи дивляться на нинішній стан України та українського народу, розуміють й беруть відповідальність за все, що відбувається в нашій державі.
…Все розберіть… та спитайте
Тоді себе: що ми?
Чиї сини? Яких батьків?
Ким? За що закуті?
…Учітеся, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Крізь віки чутно заклик «апостола правди і свободи, нескореного борця за волю України» до майбутніх поколінь.
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкуюминуту
За неї Господа моліть.
І тільки тоді «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі». Бо лише «у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». І у серці кожного запанує та велика любов до України, до її народу, яку проніс крізь своє життя Тарас Шевченко.
Шевченко явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний, Шевченко живе посеред нас, додає сміливості і впевненості. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…
Цитати з творів Тараса Шевченка
Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.
Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.
Кохайтеся ж, чорнобриві, Та не з москалями.
Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.
Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть.
Нема на світі України, Немає другого Дніпра.
Не одцуравсь того слова, Що мати співала, Як малого повивала.
А на москалiв не вважайте, нехай вони собi пишуть по-своєму, а ми по-своєму.
Запрошуємо до бібліотеки університету, для ознайомлення з творчістю генія сучасності, з літературою з історії України та історією боротьби українського народу за соборність та свободу.
О. І. Накалюжна,
бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/бібліотека-шевченко1.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/658c7961f69fb5642a121b7f8e47a62f_XL-75x75.jpg)
День народження Тараса Шевченка
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/img_20231007_171613_686-500x380.jpg)
Студенти і викладачі ФУПП КНУБА спільно з колегами з німецьких університетів беруть участь в Семінарі «Drohobych Level Up I»
24 Жовтня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo1676225381-500x380.jpeg)
Співробітники кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці прийняли участь в обговоренні під час круглого столу «Вдосконалення системи соціальних послуг в Україні / Соціальний захист в умовах воєнного стану»
12 Лютого, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/1-10-500x380.jpg)