Наша культура варта бути відомою у світі!
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/Shapka_Gazeta_Voyna_-испр.jpg)
Борітеся – поборете!
Наша культура варта бути відомою у світі!
Ніколи ще Україна так за себе не боролася, як зараз. Ми призвичаїлися до війни – відключень світла, холоду, звуків повітряної тривоги … Художники створюють арт-фронт, скидаються і купляють зброю, пікапи, машини швидкої для допомоги армії.
На руїнах будинків Київщини митці залишають свої графіті. Так, графіті-художник, визнаний одним з найкращих у світі, Володимир Манжос створив у столиці, на Подолі (вулиця Нижній Вал, 61), мурал під назвою «Час змін». Він має особливий символічний зміст: українець перемагає російського загарбника. Розмір муралу – 16 на 10 метрів. Робота по нанесенню малюнку на стіну тривала близько двох тижнів з перервами через ракетні обстріли та дощі.
На муралі митець зобразив козака, який завдає ведмедю нищівного удару, від якого в кривдника з рук випадають серп та молот. В обличчі воїна можна розгледіти риси видатного українського поета, прозаїка та художника Тараса Шевченка. Над козаком Володимир Манжос розмістив рушник Покрови, на який наніс рядки з поеми Кобзаря “Кавказ” – “І вам, сині гори, кригою окуті, і вам рицарі великі, Богом не забуті. Борітеся – поборете! Вам бог помагає“. Позаду козака художник намалював вулик з медом, який власне і захищає воїн.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/Час-змін-1.png)
10 символічних графіті художника з Палермо на Київщині
…На Україну тепер звернена увага. До Києва продовжують з’їжджатися найкращі художники сучасності з усього світу.
Побував в Україні й відомий вуличний художник з Італії, уродженець Палермо, Сальваторе Бенінтенде. Ми його знаємо під творчим псевдонімом TvBoy. Він активно підтримував Україну від самого початку повномасштабного вторгнення. На кількох локаціях в Бучі та Ірпені під Києвом митець залишив свої графіті. Зокрема, у Бучі в двох місцях художник зобразив дівчаток. Вони малюють символ миру у кольорах українського прапора. Дівчатка “залишають” знак із закликом зупинити війну. Графіті вуличного художника помітили і в Ірпені на Центральному будинку культури. До речі, TvBoy навесні 2022 року у Барселоні на площі Sant Jaume створив графіті з Путіним за ґратами під назвою Мрія.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/дівчинка-в-ореолі.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/SOS-1024x683.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/голуб-1024x682.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/дівчинка_окупант.png)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/Putin.png)
Графіті Бенксі в Україні
У листопаді в столиці з’явилися роботи відомого англійського художника Бенксі (Banksy). Британський вуличний художник та політичний активіст під псевдонімом Бенксі (Banksy) підтвердив своє авторство стінописів на зруйнованих будинках Київщини: Ірпені, Гостомелі, Горенці, Бородянці. Зірка стріт-арту опублікувала відео, в якому показала, як він подорожував Україною під час війни та створював свої малюнки.
Бенксі отримав міжнародне визнання завдяки своєму характерному стилю сатиричного вуличного мистецтва та графіті, виконаних з використанням техніки трафаретного друку. Його роботи багаті на чорний гумор і часто супроводжуються «підривними» епіграмами.
На сесії Ірпінської міської ради, повідомляє мер міста Олександр Маркушин, було ухвалено рішення, щоб митець став почесним громадянином міста Ірпінь. «Художник Бенксі залишив на одному з зруйнованих рашистами будинків в Ірпені своє графіті, таким чином привертаючи увагу світової спільноти до масштабів руйнувань Ірпеня та увічнивши своєю творчістю історію боротьби Ірпеня та ідею його відродження», – йдеться у рішенні. Графіті-художник Бенксі є одним з найдорожчих художників світу.
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_1-1024x571.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_2-1024x553.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_3.png)
Картини С215 передають патріотизм українців та їхнє прагнення до свободи
Чотири українські міста відвідав і французький художник Крістіан Гемі, відомий як C215. Це сучасний стріт-арт художник. Він народився у передмісті Парижа у 1973 році. Малювати почав ще 1989 року, але широку популярність набув після 2006 року, коли вперше вирішив використати трафарет. Крістіан Гемі залишив у столиці кілька своїх робіт, зокрема присвячену Тарасу Шевченку.
«Я не ходив до школи образотворчого мистецтва чи графічного дизайну, зате вивчав історію, мову та економіку. Я був дуже захоплений епохою Відродження та ідеями гуманізму. Я намагався здобути знання, щоб самому стати сучасним гуманістом».
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_4-768x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_5-1024x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_6-1024x680.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_7-1024x585.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/02/1902_8-819x1024.jpg)
Про творчість під час війни…
Газета розповіла читачам про західних художників-графіків, які вирішили показати світові Україну, що воює за свободу, несе світові цінності свободи!
Митці не побоялися приїхати познайомитися з українською культурою в країну, де Росія убиває… Російсько-українська війна – не за політичні чи економічні свободи, а за власну ідентичність. Росіяни, усвідомлюючи це, чинять геноцид проти українців. Люди на Заході також це розуміють і починають цікавитись Україною, зокрема її мистецтвом!
Підготовлено газетою.
Використано матеріали Unian,Fokus,Vgorode