26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобильської катастрофи та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
26 квітня 1986 р. сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
Ось уже 37 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Адже Чорнобиль не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності ліквідаторів. Сподіваємось, що і в нинішніх реаліях вистачить здорового глузду зупинити війну поблизу Запорізької АС. Хотілося б, щоб залишилися у минулому й ніколи не повторилися жахи Чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить цінувати мир і спокій!
Низький уклін та глибока вдячність всім учасникам ліквідації на ЧАЕС. Тим, хто ціною власного здоров’я і життя зупинив стихію некерованої ядерної реакції.
Інформаційний центр