День шефа. Чернишев
Йти першим і вести команду за собою
Джон Максвелл, популярний письменник і оратор, колись сказав:
“Песимісти скаржаться на вітер, оптимісти очікують змін, лідери ж підіймають вітрила!”.
Успішні люди не чекають біля моря погоди, вони дорожать кожним моментом, щоб не втратити дорогоцінний час. А у першого проректора КНУБА Дениса Чернишева робочий час розписаний по хвилинах. У приймальній завжди багато народу. Це зрозуміло – в цьому кабінеті людина, яка здатна вирішити багато питань! Володимир Іванович Гоц, декан будівельно-технологічного факультету, на якому читає лекції Денис Чернишев, так характеризує свого викладача: «Високоосвічений та талановитий фахівець-керівник. Він завжди з повагою та витримкою вислуховує будь-які звернення викладачів, співробітників та студентів університету. При розв’язанні питань проявляє певну мудрість, знання та бажання допомогти. Користується авторитетом серед колективу університету. Його інтелігентне та свідоме ставлення до розв’язання поставлених питань завжди відзначають всі викладачі та студенти».
Чернишев Денис Олегович – перший проректор Київського національного університету будівництва і архітектури, доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України. На посаді першого проректора працює з вересня 2015 року. В 1995 році вступив до Київського національного університету будівництва і архітектури. Завжди знав, що стане будівельником, адже люди цієї професії матимуть роботу. У 2000 році пішов працювати в КНУБА і вступив до аспірантури за напрямком інженерної гідрології. З 2002 року, ще не закінчивши аспірантуру, почав працювати асистентом на кафедрі гідравліки та водовідведення (зараз – водопостачання та водовідведення). Захистив кандидатську й докторську дисертації, працював доцентом на кафедрі, відповідальним секретарем приймальної комісії КНУБА, потім професором. З 2014 року – проректор з навчальної і виховної роботи, а за рік – перший проректор.
Завдання, яке перший проректор ставить перед собою – «підтягувати» молодь у науку. Має амбітну мірю – створити в КНУБА свою наукову школу. Автор понад сотні публікацій, серед яких – кілька монографій, підручників зі спеціальності та двох патентів на винаходи. Читає курс лекцій з гідравліки і технічної механіки. Слід зазначити, що під його керівництвом захищено 3 докторських, 4 кандидатських та 2 дисертації доктора філософії.
На одній із його лекцій у майбутніх екологів ми побували. Цікаво, що молодий професор подає складні речі дуже доступною мовою. Згадав Архімеда з його знаменитою «Еврика!». До речі, нинішні студенти цієї історії не знали! Пояснив, що таке акведуки. Нагадав про проблему з питною водою після підриву Каховської ГЕС. Тобто, стала очевидною важливість теми, яку викладав професор. Як на мене, то розуміння необхідності вивчення того чи іншого предмету – гарантія успіху у студентів! Тим паче, що ніяких інтегралів професор не дає. Тільки те, що необхідно майбутнім екологам. Один зі студентів – Віктор Ліпатов з ІІ курсу ФІСЕ, який слухав лекцію, вважає уміння виділити головне в складному предметі дуже важливим. Саме тому лекції з гідравліки подобаються студентам. Зайвого вчити не треба, і складна тема стає зрозумілішою.
Колеги вважають Дениса Чернишева «високопорядною людиною, яка завжди йде назустріч викладачам і студентам. І знаходить час для розв’язання складних питань». Це думка професора Віри Гречанюк, завкафедри хімії.
Перший проректор КНУБА має значну кількість державних нагород, однак цим не хвалиться. Але ж серед них є дуже вагомі – Почесні грамоти Міністерства освіти та науки України, Кабінету міністрів України, нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти України», почесне звання «Заслужений працівник освіти України». У 2021 році Д.О.Чернишев нагороджений Орденом «За заслуги» (Україна) ІІІ ступеня.
У вільний час любить бути з сім’єю, разом мандрувати. Але нині дружина й діти за кордоном. Брат-близнюк після важкого поранення на фронті проходить реабілітацію в Прибалтиці.
Розповідає, що під час війни працювати стало складніше, адже тягар війни давить абсолютно на всіх зі страшною силою. Тому для себе обрав волонтерську справу. Разом зі своїм колишнім учнем відправляли на фронт машини, пічки, банно-пральні комплекси, цигарки тощо. За його сприяння в КНУБА пройшов благодійний аукціон, гроші від продажу робіт викладачів та студентів КНУБА теж пішли на підтримку ЗСУ.
Є ще одне захоплення у першого проректора. Він любить грати у волейбол, часто зі студентами. Під час гри студенти часто висловлюють відверті думки щодо керівництва нашого закладу й ухвалених нині рішень. Це допомагає враховувати різні думки при розв’язанні життєвих питань.
Додамо, перший проректор їздить на роботу й додому у громадському транспорті. Це допомагає не відриватися від людей. У тролейбусі є час передивитися новини, переглянути пошту, надіслати повідомлення друзям. Не дорога, а свого роду суцільна економія часу!
Бажаємо Денису Олеговичу подальших успіхів у роботі, викладанні та особистому житті.
З Днем шефа Вас, Денисе Олеговичу!
Тетяна Кириченко, прес-служба КНУБА